بهترین متخصص سزارین در تهران

بهترین متخصص سزارین در تهران

بهترین متخصص سزارین در تهران کیست؟ دکتر خوب برای سزارین در تهران چه کسی است؟ متخصص زایمان سزارین در شهر بزرگ تهران چه کسی است؟

دکتر-ساره-حیدری

زایمان سزارین یکی از روش های زایمان است که مادر برای به دنیا آوردن جنین انجام می دهد. بسیاری از مادران باردار به دلیل ترسی که از درد در زایمان طبیعی دارند. از انجام زایمان طبیعی هراس دارند. در بسیاری از موارد پزشک متخصص زنان برای مادران باردار زایمان سزارین را پیشنهاد می کند. اما برای انجام زایمان سزارین نمی توان به هر پزشکی اعتماد و مراجعه نمود. تبحر، دانش، تجربه و سابقه ی پزشک متخصص برای انجام زایمان سزارین بسیار مهم می باشد. در این مقاله قصد داریم بهترین متخصص سزارین در تهران را به شما معرفی کنیم.

مهمترین دلایل انجام زایمان سزارین

به گفته ی بهترین متخصص سزارین در تهران در بعضی از موراد انجام زایمان به روش سزارین بسیار امن تر و بهتر برای مادر می باشد. مهم ترین دلایلی که موجب می شوند پزشک زایمان سزارین را برای بیمار تجویز کند، به شرح زیر هستند:

 • نوزاد در شرایط خوبی نباشد، به عنوان مثال، تغییر در ریتم ضربان قلب نوزاد احساس شود.
 • وضعیت قرارگیری جنین مناسب نباشد. در صورتی که وضعیت قرارگیری جنین به گونه ای باشد که با پا و یا شانه ها به دنیا بیاید، سزارین انجام خواهد شد.
 • چندقلو زایی. معمولا در چند قلوزایی ها، سزارین توصیه می شود.
 • در مواردی که جفت، جلوی دهانه رحم را گرفته باشد، در چنین شرایطی امکان زایمان طبیعی وجود ندارد.
 • در صورت ابتلای مادر به مشکلات قلبی و یا مغزی، و یا در صورتی که عفونت دستگاه تناسلی تشخیص داده شود.
 • زمانی که نوزاد جثه بدنی بزرگی داشته باشد.

زایمان سزارین چگونه انجام می شود؟

جهت انجام زایمان سزارین، برش های شکمی و رحمی ایجاد خواهد شد.

برش شکمی: پزشک برشی را در دیواره شکمی ایجاد می کند، خطی افقی در قسمت بالای خطی که موهای زائد رشد می کند. این برش ها لایه به لایه، از طریق بافت های چربی و همبندی زده می شوند تا عضلات و ماهیچه های شکم جهت دسترسی به حفره شکمی از هم جدا شوند.

برش رحمی: این برش ها در امتداد عرضی و قسمت پایین رحم ایجاد می شوند. با توجه به وضعیت قرارگیری جنین، برش های دیگری نیز زده خواهند شد. در نهایت، نوزاد از طریق برش های ایجاد شده به دنیا خواهد آمد. با به دنیا آمدن نوزاد، بند ناف بریده می شود و جفت از رحم جدا خواهد شد. در پایان نیز برش ها بخیه زده می شوند.

بعد از زایمان سزارین، مادر بایستی استراحت کافی داشته باشد تا دوران نقاهت زایمان و جراحی طی شود. شاید نیاز باشد تا مادر چند روزی در بیمارستان بستری باشد.

 

زایمان سزارین چه مزایایی دارد؟

زایمان سزارین مزایای بسیاری دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • عدم وجود درد در طی مراحل زایمان
 • واژن دچار گشادی و کشش نمی شود بنابراین به آن آسیبی هم وارد نخواهد شد.
 • عضلات کف لگن دچار افتادگی نمی شوند.
 • میزان خونریزی نسبت به زایمان طبیعی یا فیزیولوژیک کمتر است.

سزارین ممکن است انجام شود زیرا:

 • کودک شما در وضعیت بریچ است (وضعیت جنین در حالت نشسته و پا پایین) و پزشک یا ماما قادر به چرخاندن آن با فشار ملایم بر شکم شما نیست، یا شما ترجیح می دهید آنها این کار را انجام ندهند.
 • شما یک جفت کم خواب دارید (جفت سرراه)
 • شما فشار خون بالا مربوط به بارداری دارید (پره اکلامپسی)
 • شما عفونت های خاصی دارید، مانند اولین عفونت تبخال تناسلی که در اواخر بارداری رخ می دهد یا HIV درمان نشده
 • کودک شما اکسیژن و مواد مغذی کافی دریافت نمی کند، گاهی اوقات این ممکن است به این معنی باشد که کودک باید فوراً زایمان شود.
 • زایمان شما پیشرفت نمی کند یا خونریزی بیش از حد از واژن وجود دارد
 • برخی شرایط خاص پزشکی،ممکن است شما یک بیماری مزمن مانند بیماری قلبی، دیابت، فشار خون بالا یا بیماری کلیوی دارید که باعث می شود زایمان واژن برای بدن شما به طرز خطرناکی استرس زا باشد (و زایمان سزارین گزینه ایمن تری است).
 • اگر وقت برای برنامه ریزی روش باشد، ماما یا پزشک در مورد مزایا و خطرات سزارین در مقایسه با زایمان طبیعی صحبت می کنند.
 • عفونت ها، اگر HIV مثبت دارید یا مبتلا به عفونت تبخال دستگاه تناسلی هستید، انجام سزارین برنامه ریزی شده ضروری است زیرا هر دو ویروس می توانند در حین زایمان به کودک شما منتقل شوند.
 • کودک بزرگ، بعضی اوقات کودک شما خیلی بزرگ است (شرایطی به نام ماکروزومی) و نمی تواند به راحتی از کانال تولد عبور کند.
 • وزن شما، اضافه وزن یا چاقی به میزان قابل توجهی احتمال نیاز شما به زایمان سزارین را افزایش می دهد، بخشی از این به دلیل سایر عوامل خطرزا است که اغلب همراه با چاقی هستند (مانند دیابت حاملگی)
 • سن شما، اگرچه بارداری در سن بالا به هیچ وجه سزارین را تضمین نمی کند، اما با افزایش سن احتمال افزایش یک سزارین وجود دارد.
 • تولد نوزادان چندقلو، احتمال این روش با تعداد نوزادانی که به دنیا می آورید افزایش می یابد.
 • مشکلات جفت، اگر جفت به طور جزئی یا کامل، دهانه رحم (جفت سرراهی) را مسدود کند یا از دیواره رحم جدا شده باشد (جدا شدن جفت)، به احتمال زیاد عمل سزارین برای شما و کودک شما ایمن تر است.

 

دلیل بالا رفتن آمار زایمان سزارین نسبت به زایمان طبیعی

بر اساس آخرین آمار تولد از مراکز کنترل و پیشگیری (CDC)، تقریباً از هر سه زن باردار در ایالات متحده در سال 2015، یک نفر با عمل سزارین، زایمان کرده اند. اما در اوایل دهه 1990، تقریباً از هر پنج زن باردار، یک نفر بچه را از این طریق زایمان می کرد.

این افزایش نرخ زایمان های سزارین با عوامل مختلفی از افزایش نرخ چاقی و دیابت تا زایمان های متعدد و افزایش سن مادر در ارتباط است.

از دلایل دیگر نرخ بالای زایمان سزارین می توان به استفاده از اپیدورال و تکنیک هایی که باعث زایمان می شوند، اشاره کرد که ممکن است عوارضی را ایجاد کند که می تواند منجر به نیاز به انجام زایمان جراحی شود.

آیا اگر قبلاً زایمان سزارین انجام داده باشم برای زایمان های بعدی، زایمان سزارین ضروری است؟

زنانی که قبلاً با سزارین زایمان کرده اند ممکن است از طریق واژن زایمان کنند. این تصمیم بستگی به نوع برش استفاده شده در زایمان قبلی سزارین، تعداد زایمان های قبلی سزارین، اینکه آیا شما شرایطی دارید که زایمان واژینال را خطرناک می کند، نوع بیمارستان، تبحر پزشک متخصص زنان و زایمان وعوامل دیگر بستگی دارد که در این مورد با متخصص زنان و زایمان خود مشورت نمایید.

چه سوالاتی باید قبل از زایمان از پزشکمان بپرسیم؟

 • چرا نیاز به انجام سزارین دارم؟
 • آیا سلامتی من مشکلی دارد یا سلامتی کودک من باعث می شود کودک من قبل از 39 هفته بچه دار شود؟ آیا می توانم صبر کنم تا کودکم به 39 هفته نزدیک شود؟
 • سزارین چه مشکلاتی می تواند برای من و نوزادم ایجاد کند؟
 • بهبودی من چگونه خواهد بود؟
 • آیا می توانم در بارداری های آینده زایمان واژینال داشته باشم؟

 

  رضایت مراجعه کننده عزیز بعد از زایمان سزارین توسط دکتر ساره حیدری 

 

بهترین متخصص سزارین در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین متخصص سزارین در تهران می بایست دارای سابقه ی کار مفیدی باشد. علم پزشکی یک علم تجربی است. هر چه پزشک تجربیات مفید و موثری داشته باشد، قطعا مهارت بالایی دارد. این نکته در رابطه با متخصص سزارین نیز صدق می کند. بهترین متخصص سزارین در تهران باید عمل های سزارین زیادی را با موفیقت طی کرده باشد. نحوه انجام جراحی نیز بسیار مهم است. پزشکی که در این حوزه تخصص کافی داشته باشد باید برای جراحی از روشی استفاده کند که جان مادر و جنین را هیچ خطری تهدید نکند. همچنین وی باید به علم و دانش پزشکی خود تسلط کامل داشته باشد.

دکتر ساره حیدری متخصص زنان در غرب تهران در زمینه انواع جراحی زیبایی واژن، زایمان و درمان بیماری های زنان می توانند مشاورات لازم را به شما بدهند. همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام دکتر ساره حیدری مراجعه کنید. شماره تماس 02188681047 – 88689871

برای اینکه بتوانید زایمان سزارین موفقیت آمیز و با حداقل عوارض را پشت سر بگذارید، مهمترین فاکتور انتخاب بهترین دکتر زنان است که با صبر و حوصله و بهره مندی از تجربه بالا شما را در طول بارداری و پس از زایمان سزارین راهنمایی نماید.

دکتر ساره حیدری متخصص زنان و زایمان در سعادت آباد با دارا بودن تجارب زیاد در انجام زایمان سزارین و سایر خدمات پزشکی قادر هستند تا به شما در این زمینه کمک کنند. جهت مشاوره برای زایمان سزارین با دکتر ساره حیدری می توانید با شماره های مطب تماس حاصل فرمایید.

چه انتظاری باید بعد از عمل داشته باشم؟

اگر برای عمل جراحی بیدار هستید، احتمالاً می توانید بلافاصله کودک خود را در آغوش بگیرید. شما را به اتاق ریکاوری یا مستقیماً به اتاق خود منتقل می کنند. فشار خون، ضربان نبض، میزان تنفس، میزان خونریزی و شکم شما به طور منظم بررسی می شود. اگر قصد شیردهی دارید، حتماً پزشک را در جریان بگذارید. انجام زایمان سزارین به این معنی نیست که نمی توانید کودک خود را شیر دهید. باید بتوانید بلافاصله شیردهی را شروع کنید.

شاید لازم باشد مدتی در رختخواب بمانید. چند بار اول که از رختخواب بلند می شوید، یک پرستار یا بزرگسال دیگر باید به شما کمک کند.

به زودی پس از جراحی ، کاتتر از مثانه خارج می شود. برش شکم در چند روز اول زخم خواهد شد. پزشک می تواند داروهای ضد درد را برای شما تجویز کند تا بعد از از بین رفتن بیهوشی استفاده کنید. یک پد گرم کننده ممکن است مفید باشد. روش های مختلفی برای کنترل درد وجود دارد. در مورد گزینه های خود با همسر یا سایر متخصصان بهداشت صحبت کنید.

اقامت در بیمارستان پس از زایمان سزارین معمولاً 2-4 روز است. مدت زمان اقامت شما به دلیل زایمان سزارین و مدت زمان بهبودی بدن بستگی دارد. وقتی به خانه می روید، ممکن است لازم باشد از خود مراقبت ویژه ای کنید و فعالیت های خود را محدود کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر ساره حیدری

جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان | فارغ التحصیل از دانشگاه تهران | انجام کلیه اعمال مربوط به بارداری و جراحی زیبایی زنان شامل مراقبت های دوران بارداری، زایمان طبیعی، زایمان سزارین، جراحی زیبایی واژن شامل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه
Call Now Button