جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن یکی از محبوب ترین روش های جوانسازی در بین بانوان می باشد . در این مقاله توضیحات جامع در زمینه جوانسازی واژن بیان می گردد .

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

زنان در هر دهه از زندگی خود ممکن است دچار یک یا چند مشکل در ناحیه تناسلی خود باشند . این مشکل باعث ایجاد خجالت در عنوان آن مشکل می گردد . به همین علت شاید از ارجاع به دکتر زنان خود خودداری نمایند .

از جمله این مشکلات می توان به خشکی واژن ، خارش ناحیه تناسلی ، درد در هنگام نزدیکی ، بی اختیاری ادرار در هنگام عطسه و سرفه ، گشادی واژن ، پایین آمدن کیفیت رابطه جنسی و … اشاره نمود .

برای درمان این مشکلات می توان از لیزر ژ<لیت استفاده نمود . این لیزر را به عنوان معجزه قرن نیز نام می برند . زیرا یک روش غیر تهاجمی و کاملا بی خطر ، موثر می باشد . این روش یکی از بهترین حایگزین ها برای هورمون تراپی و جراحی به شمار می آید .

دلایل استفاده از جوانسازی واژن

جوانسازی واژن شامل تنگ کردن واژن ، درمان بی اختیاری ادرار استرسی ، سفید کردن ، درمان پیری واژن ، درمان افتادگی لگنی مانند رحم و مثانه و … می باشد .

کاندیدای جوانسازی واژن با لیزر ژولیت

به طور کلی هر یک از خانم هایی که در ساختار لگنی خود دچار مشکل باشد یکی از کاندیدهای مناسب برای جوانسازی با استفاده از لیزر ژولیت می باشد .

گاهی اوقات به علت مشکل ژنتیکی در برخی افراد بافت های لگنی زودتر ای حد معمول دچار تخریب می شوند . این افراد در سن پایین دچار افتادگی مثانه ، گشادی واژن و … می شوند .

افرادی که ترومای زایمانی داشته اند مانند افرادی که زایمان متعدد داشته و یا حتی یک زایمان داشته ولی بچه درشت بوده و به همین علت به بافت های لگن آسیب وارد شود .

برخی از بانوان به علت موقعیت شغلی مجبور به حمل وسایل سنگین می باشند ، به همین علت بافت لگن باعث آسیب می شود .

در تمام این موارد اختلالات کلاژنی وجود دارد ، کلاژن در واقع یک بخش مهم ساختمان حمایتی لگن می باشد . این بخش مسئول قدرت کشش و جمع شدن بافت و حالت ارتجاعی بافت های لگن می باشد .

بافت های واژن دارای آب می باشد برای همین هنگام استفاده از لیزر ژولیت به راحی می توان با استفاده از بافت ها داخل شده و باعث ایجاد کلاژن می شود .

لیزر ژولیت می تواند منجر به بهبود بخشیدن به حالت ارتجاعی واژن گردد ، گشادی واژن را برطرف نموده و باعث تنگ کردن واژن نماید .

اقدامات لازم قبل از انجام جوانسازی واژن با لیزر زولیت

ابتدا نیاز به جلسه مشاوره حضوری باد بیمار می باشد . در این جلسه پزشک باید بیمار را معاینه کرده  و مشخص کند تا برای این روش مناسب می باشد و یا خیر . بیمار باید در صورت وجود عفونت ابتدا اقدام به درمان آن نماید .

مزایای جوانسازی واژن با لیزر ژولیت

لیزر ژولیت کاملا بدون درد می باشد .

در این روش نیاز به بیهوشی و بی حسی نمی باشد .

بعد از انجام این روش ، بیمار نیاز به استراحت و بستری ندارد .

درمان با این روش سرپایی بوده و بیمار بلافاصله می تواند به محل کار خود بازگردد و فالیت های روزانه خود را انجام دهد .

مدت زمان انجام این روش ۱۰ الی ۱۵ می باشد .

بعد از انجام این روش نیاز به مراقبت های خاصی نمی باشد .

محدودیت رابطه جنسی وجود ندارد .

انواع روش های جراحی زیبایی واژن

در ادامه بخش هایی مهمی از روش های تنگ کردن واژن معرفی می شود .

لابیاپلاستی

در روش جراحی زیبایی لابیاپلاستی ، یکی از بهترین روش ها برای جراحی کوچک کردن لابیا ها می باشد که به دلایل مختلف ایجاد می شوند . از دلایل رایج آن می توان به  مشکلات ارثی ، انجام فعالیت های ورزشی سنگین ، استفاده از لباس زیر تنگ ، چاقی و … می توان اشاره نمود . افرادی که مشکلات لابیا های بزرگ دارند و در هنگام پوشیدن لباس ، دوچرخه سواری ، ورزش کردن و … دچار مشکل هستند می توانند از این روش برای رفع مشکل خود استفاده نمایند .

سفید کردن واژن

تیرگی ناحیه تناسلی یکی از مواردی می باشد که برای بانوان بسیار گران کننده است . تیرگی ممکن است به دلایل زیر ایجاد شود :

مسائل ارثی

افزایش وزن

افزایش سن

استفاده از مواد شوینده نامناسب برای لباس زیر

استفاده از لباس زیر تنگ

باید توجه داشته باشید که حداقل ۳ روز قبل از جراحی لیزر سفید کردن واژن ، نباید موهای زائد ناحیه تناسلی اصلاح شود . کرم های تجویز شده توسط پزشک ، بعد از سفید کردن واژن باید استفاده نمایید . حتما باید قبل از انجام سفید کردن در صورت وجود عفونت به درمان آن بپردازید .

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی و یا همان تنگ کردن واژن یکی از انواع جراحی زیبایی زنان به شمار می آید که طرفداران بسیاری به خود جذب کرده است .  دلایل بسیاری برای ایجاد این مشکل وجود دارد از جمله زایمان متعدد ، افزایش سن و … می باشد .

هزینه انجام جراحی زیبایی واژن

برای اطلاع از این نوع هزینه ها باید ابتدا به یک متخصص زنان و زایمان و نازایی مراجعه نمایید . زیرا قبل از انجام هر گونه جراحی زیبایی زنان باید عفونت و مشکلات واژنی مورد بررسی قرار بگیرد . بعد از درمان و انتخاب شما به عنوان یک متخصص زنان خوب ، پزشک هزینه را به شما اطلاع خواهد داد .

جهت دریافت مشاوره از دکتر ساره حیدری با شماره ۰۲۱۸۸۶۸۱۰۴۷ – ۸۸۶۸۹۸۷۱ تماس حاصل نمایید .
آدرس مطب دکتر ساره : سعادت آباد – نبش خیابان ۲۱ – ساختمان بهاران – واحد ۱۶
 

پاسخ

چهار + هفده =