جلوگیری از بارداری با قرص

 جلوگیری از بارداری با قرص

جلوگیری از بارداری با قرص یکی از روش های متداول می باشد که امروزه بسیاری از زوج ها از ان استفاده می نمایند . اما این روش تا چه میزان جواب دهی دارد ؟ امکان بارداری بعد از مصرف قرص وجود دارد ؟ استفاده از قرص اورژانسی عوارض جانبی دارد ؟ با ادامه مطلب همراه باشید …

جلوگیری از بارداری با قرص

جلوگیری از بارداری با قرص

جلوگیری از بارداری با قرص

یکی از متداول ترین سوالات از متخصص زنان در زمینه جلوگیری از بارداری با قرص می باشد . در این مورد دکتر ساره حیدری استفاده از قرص را به منظور پیشگیری دائمی از بارداری توصیه نمی کند . زیرا با مصرف مدام قرص به منظور جلوگیری از بارداری منجر به بهم ریختگی لایه بیرونی رحم می شود .

میزان استفاده از قرص بارداری

همانطور که اشاره شد ، جلوگیری روتین از بارداری با استفاده از قرص نباید صورت بگیرد و استفاده از این قرص سالانه 3 بار مجاز می باشد . استفاده بیش از حد از این قرص باعث ایجاد عوارض می شود .

استفاده از قرص اورژانسی

بهترین نوع برای استفاده از قرص های پیشگیری از بارداری ، قرص های لوونورژسترول می باشد که به صورت یک قرص 1 و نیم میلی گرمی و یا دو قرص هفتاد و پنج صدمی در اختیار مردم قرار می گیرد .

کارایی این قرص ها نسبت به قرص های LD بالا می باشد  ، عوارض استفاده از اورژانسی نسبت به LD کمتر است و تحمل برای بیماران راحت می باشد ( حالت تهوع کمتر است ) .

تا چه زمانی می توان از این قرص ها استفاده نمود ؟

استفاده ار قرص ها هر چه سریعتر انجام شود بسیار موثرتر می باشد . بهترین زمان برای مصرف قرص اول در 12 ساغت بعد از رابطه جنسی و قرص دوم 12 ساعت بعد از آن می باشد .

در صورتی که از قرص های پیشگیری از بارداری 72 ساعت اول استفاده کرده اید ، تا 99 درصد از بارداری پیشگیری می شود .

خونریزی بعد از مصرف قرص پیشگیری ز بارداری

خونریزی بعد از مصرف این قرص ها در حدود 5 روزتا یک هفته اتفاق می افتد .

در صورتی که خونریزی رخ نداد ، تا زمان پریود  صبر داشته باشید و در صورت تاخیر در سیکل قاعدگی آزمایش خون بدهید .

دقت داشته باشید که آزمایش خون قبل از زمان پریود نتیجه قطعی نشان نمی دهد . برای تشخیص بارداری باید صبر داشته باشید .

همچنین بعد از تاخیر در سیکل قاعدگی از آزمایش ادرار به منظور چکاپ بادراری استفاده نکنید ، زیرا نتیجه ممکن است کاذب باشد .

جهت دریافت مشاوره از دکتر ساره حیدری با شماره 02188681047 – 88689871 تماس حاصل نمایید .
آدرس مطب دکتر ساره : سعادت آباد – نبش خیابان 21 – ساختمان بهاران – واحد 16

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر ساره حیدری

جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان | فارغ التحصیل از دانشگاه تهران | انجام کلیه اعمال مربوط به بارداری و جراحی زیبایی زنان شامل مراقبت های دوران بارداری، زایمان طبیعی، زایمان سزارین، جراحی زیبایی واژن شامل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button