درمان HPV

درمان HPV

ویروسHPV چیست؟

HPV  نوعی ویروس پاپیلومای انسانی است و شایع ترین عفونت منتقل شده از رابطه جنسی می باشد. این ویروس معمولا بی خطر است و خود به خود از بین می رود، اما بعضی از انواع می تواند منجر به زگیل تناسلی یا سرطان شود.

بیش از 200 نوع از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) وجود دارد. تقریبا 40 نوع می تواند ناحیه تناسلی شما، مهبل (واژن)، دهانه رحم، رکتوم، آلت تناسلی، اسکروتوم و همچنین دهان و گلوی شما را آلوده کند. این نوع HPV در طول تماس جنسی گسترش می یابد. سایر انواع HPV باعث ایجاد زگیل های معمولی مانند زگیل های دست و زگیل های کف پا می شوند، اما این ها از طریق رابطه جنسی منتقل نمی شوند.

hpv چه علائم و نشانه هایی دارد؟

عفونت های HPV، بسیار شایع هستند. در حقیقت، اکثر افرادی که روابط جنسی متعددی دارند در دورانی از زندگی خود این ویروس را می گیرند. اکثر افراد مبتلا به HPV هیچ علائمی ندارند و احساس سلامت کامل دارند و معمولا آنها حتی نمی دانند که آلوده شده اند.

اکثر عفونت های HPV تناسلی به هیچ وجه دردناک نیستند و خود به خود از بین می روند. اما برخی از انواع HPV می توانند منجر به زگیل های تناسلی یا انواع خاصی از سرطان شوند.

تعدادی از انواع ویروس hpv

دو نوع HPV (نوع 6 و 11) می توانند باعث ایجاد زگیل تناسلی شوند اما خطرناک نیستند و منجر به سرطان یا سایر مشکلات جدی نمی شوند.

حداقل 12 نوع HPV گاهی اوقات ممکن است به سرطان منجر شوند، اما دو مورد خاص (انواع 16 و 18) می توانند منجر به موارد سرطانی اصلی شوند و HPV  با خطر بالا هستند. سرطان گردن رحم بیشتر به HPV مرتبط است، اما HPV همچنین می تواند باعث ایجاد سرطان در واژن، آلت تناسلی، دهان و گلو نیز شود.

راههای انتقال ویروس hpv

HPV به راحتی از تماس پوستی با کسی که آن را دارد، گسترش می یابد. شما در حقیقت از طریق تماس واژن، دهانه رحم، آلت تناسلی یا دهان و گلوی خود با فرد مبتلا این ویروس را به راحتی می گیرید که معمولا در طول رابطه جنسی اتفاق می افتد.

دکتر ساره حیدری متخصص زنان در غرب تهران در زمینه انواع جراحی زیبایی واژن و درمان بیماری های زنان می توانند مشاورات لازم را به شما بدهند. همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام دکتر ساره حیدری مراجعه کنید. شماره تماس 02188681047 – 88689871

نکاتی درباره درمان HPV

افرادی که تست hpv آنها مثبت می شود به طور مکرر درباره درمان HPV سوالاتی را می پرسند. دکتر ساره حیدری متخصص زنان در غرب تهران در این رابطه نکاتی را به شما عزیزان ارائه می نمایند.

در حال حاضر درمان قطعی و کامل برای این ویروس وجود ندارد اما خوشبختانه افراد جوان به خصوص زیر 30 سال، در صورتی که سیستم ایمنی خود را تقویت کنند و در سلامت کامل باشند، این ویروس توسط سیستم ایمنی بدن از بین می رود. اما تقویت سیستم ایمنی بدن چگونه امکانپذیر می باشد؟

در حقیقت تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق تغذیه سالم، ورزش کافی، استراحت کافی، خواب منظم و کافی، اجتناب از استرس و اضطراب و مصرف انواع مکمل ها و ویتامین های مناسب بدن امکانپذیر می باشد. به این ترتیب سیستم ایمنی می تواند به تنهایی این ویروس را از بین ببرد.

نتیجه گیری

نهایتا افراد سالم به خصوص زیر 30 سال با تقویت سیستم ایمنی بدن خود می توانند این ویروس را از بین ببرند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت دکتر ساره حیدری متخصص و جراح زیبایی زنان در تهران تماس حاصل فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 8 میانگین: 3.9]
دکتر ساره حیدری

جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان | فارغ التحصیل از دانشگاه تهران | انجام کلیه اعمال مربوط به بارداری و جراحی زیبایی زنان شامل مراقبت های دوران بارداری، زایمان طبیعی، زایمان سزارین، جراحی زیبایی واژن شامل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button