لابیاپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

لابیاپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

یکی از عمل های زیبایی واژن که در میان بانوان انجام می شود، جراحی لابیاپلاستی است که طبق تحقیقات صورت گرفته، آمار انجام آن روز به روز در سراسر دنیا در حال افزایش است.

اما قبل از انجام لابیاپلاستی دغدغه و سوالاتی برای خانم ها پیش می آید از جمله اینکه:

چه کسانی می توانند جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند؟ یا به عبارتی دیگر چه افرادی بهترین کاندید این عمل هستند؟

جراحی-لابیاپلاستی

جراحی-لابیاپلاستی

دلایل انجام لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی دارای دو جنبه اصلی است: جنبه زیبایی و جنبه درمانی. در مورد جنبه زیبایی مانند هر عمل زیبایی دیگری مانند عمل جراحی بینی، جراحی سینه، جراحی شکم، جراحی فک و سایر اعمال زیبایی می باشد. همانطور که می دانید زیبایی امری نسبی است و تعریف هر فردی از زیبایی با فرد دیگر فرق می کند، برای جنبه زیبایی آن شما باید بدانید که تصمیم آن با خودتان است مانند کسی که بینی بزرگی دارد ولی با آن مشکلی ندارد و سالها راحت زندگی می کند.

لابیاپلاستی هم به این صورت است و خود فرد در رابطه با آن باید تصمیم بگیرد. افرادی هستند که سال ها از بزرگی، غیر قرینگی و تیرگی لابیاهای خود رنج برده اند به طوری که نتوانسته اند رابطه زناشویی راحت و بی دغدغه ای داشته باشند، این مشکل سبب می شود فرد از نظر روحی و روانی بسیار افسرده شود، این عمل برای چنین افرادی می تواند بسیار مناسب باشد.

در هر صورت هیچ فردی، حتی پزشک یا همسر نمی تواند بیمار  را به عمل لابیاپلاستی مجبور کند، و کاملا امری شخصی است و خود فرد تصمیم گیرنده آن است.

در رابطه با جنبه درمان لابیاپلاستی هم برخی افرادی هستند که لابیاهای خیلی بزرگی دارند که هنگام دوچرخه سواری، ورزش و حتی راه رفتن اذیت می شوند و حتی ممکن است سبب زخم شدن یا مشکلات بعدی هم شود که این مساله از نظر جنبه درمانی آن است.

اما اغلب خانم ها به دلیل جنبه زیبایی دوست دارند این عمل را انجام دهند.

در نهایت باید درباره انجام این عمل به خوبی فکر کنید و حتما قبل از لابیاپلاستی، با پزشک متخصص خود به درستی مشورت کنید و انتظارات واقع بینانه داشته باشید. زیرا هر لابیایی به هر شکلی در نمی آید و قبل از آن لازم است با پزشک خود مشورت داشته باشید، انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارید تا به شما بگوید آیا انتظارات و خواسته های شما برآورده می شود یا خیر.

جای بخیه ها پس از لابیاپلاستی

بسیاری از خانم ها از باقی ماندن جای بخیه ها پس از جراحی لابیاپلاستی هراس دارند و نگران هستند. باید گفت جای نگرانی وجود ندارد و شما با انتخاب جراح خوب برای لابیاپلاستی می توانید بهترین نتیجه را به دست آورید و جای بخیه ها هم به هیچ وجه مشخص نباشد.

حس جنسی پس از لابیاپلاستی

قطعا یکی از مهمترین دغدغه قبل از این عمل، ترس از دست دادن یا کاهش رابطه جنسی است. لابیاپلاستی اگر به درستی و توسط متخصص حاذق انجام شود نه تنها حس جنسی را کاهش نمی دهد بلکه باعث می شود ارگاسم نسبت به قبل بهتر هم شود چون در حین عمل لابیاپلاستی، جراح چین های روی ناحیه کلیتوریس هم برمی دارد.

دکتر ساره حیدری متخصص زنان در غرب تهران در زمینه انواع جراحی زیبایی واژن، زایمان سزارین و درمان بیماری های زنان می توانند مشاورات لازم را به شما بدهند. همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام دکتر ساره حیدری مراجعه کنید. شماره تماس 02188681047 – 88689871

احساس درد پس از عمل لابیاپلاستی

احساس درد پس از هر عملی وجود دارد ولی پزشک برای کاهش آن داروهای تسکین دهنده درد را تجویز می کند و همچنین دستورالعمل هایی را به بیمار آموزش می دهد که در صورت رعایت آنها می تواند دوران نقاحت را به راحتی سپری کند. بنابراین رعایت مراقبت های پس از لابیاپلاستی برای کنترل درد و به دست آمدن بهترین نتیجه حائز اهمیت است.

عوارض لابیاپلاستی

از سوی دیگر این عمل هم مانند بسیاری از اعمال دیگر دارای عوارض است از جمله خونریزی، عفونت، هماتوم، غیر قرینگی، بد شکلی و بد فرم شدن. همه اینها جز عوارض لابیاپلاستی ممکن است باشد و شما قبل از تصمیم گیری باید آنها را بشناسید سپس تصمیم به انجام آن بگیرید.

عمل لابیاپلاستی لازم است توسط پزشکی انجام شود که به اندازه کافی تبحر داشته باشد و این عمل را قبلا به دفعات زیادی انجام داده باشد، با عوارض آن روبرو شده باشد، بتواند میزان بروز عوارض آن را از بین ببرد یا کاهش دهد، از مواد خوبی استفاده کند.

کلام آخر

در هر صورت چون لابیاپلاستی یک عمل جدید است و بسیاری از خانم ها از انجام آن می ترسند یا آن را اشتباه می دانند بنابراین لازم است با آگاهی کامل و انتخاب بهترین جراح زیبایی واژن، کاندید این عمل شوید.

دکتر ساره حیدری، جراح زیبایی زنان در تهران تا کنون عمل های بسیاری در زمینه لابیاپلاستی انجام داده اند. برای دریافت مشاوره با ایشان می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر ساره حیدری

جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان | فارغ التحصیل از دانشگاه تهران | انجام کلیه اعمال مربوط به بارداری و جراحی زیبایی زنان شامل مراقبت های دوران بارداری، زایمان طبیعی، زایمان سزارین، جراحی زیبایی واژن شامل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button