جوانسازی واژن با پی آر پی

یکی از مسائلی که امروزه جزو دغدغه های خانم ها می باشد جوانسازی واژن است. که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم روش های بسیاری برای جوانسازی واژن وجود دارد. یکی از این روش ها جوان سازی وازن با استفاده از پی آر پی است. که در این مطلب قصد داریم تا شما را با این روش بیشتر آشنا کنیم.

پی آر پی چیست؟

پی آر پی به معنای پلاسمای غنی شده از پلاکت خون می باشد. پلاکت های خون از اجزای اصلی خون هستند که باعث تولید رگ های خونی در بافت و ترمیم بافت های آسیب دیده می شوند. در روش پی آر پی، خون از خود شخص گرفته شده و با استفاده از دستگاه سانتریفیوژ پلاکت های خون از مابقی اجزا جدا می شوند و به همان شخص تزریق می گردد.

جوانسازی واژن با پی آر پی

در اثر عوامل مختلفی از جمله افزایش سن، زایمان های طبیعی مکرر و یا روابط جنسی ممکن است ناحیه تناسلی بانوان دچار خشکی، تیرگی و حتی پیری شود. که این اتفاق باعث کاهش میل جنسی در خانم ها می شود. به همین منظور امروزه بسیاری از خانم ها به دنبال روش هایی برای درمان و زیباسازی این مشکلات می باشند. یکی از این روش ها جوان سازی با استفاده از پی آر پی می باشد. پی آر پی شامل پلاسمای غنی از پلاکت خون است که تزریق آن به واژن تاثیر زیادی در جوان سازی و زیباسازی واژن دارد.

این روش یکی از روش های غیر تهاجمی می باشد که در آن پلاکت های خون از خود فرد گرفته شده و به ناحیه کلیتوریس آن ها تزریق می شود. در جوان سازی واژن با پی آر پی پلاکت های خون که دارای فاکتورهای رشد هستند باعث ایجاد سلول های جدید می شوند و زمانی که این پلاکت ها از خون شخص جدا شوند می توانیم از آن برای تزریق در قسمت هایی از بدن که نیازمند تشکیل بافت جدید هستند استفاده کنیم. در پی آر پی واژن می توانیم روند پیری را متوقف کرده و سلول های جدید ایجاد کرد. با استفاده از این روش می توان افتادگی واژن را نیز برطرف کرد.

تاثیر پی آر پی واژن در جوانسازی ناحیه تناسلی:

پوست ناحیه تناسلی بانوان با افزایش سن دچار شلی، پیری و تیرگی می شود. با استفاده از روش پی آر پی می توان پوست را با استفاده از فاکتورهای رشد موجود در پلاکت های خون بازسازی و ترمیم نمود تا پوستی شاداب و جوان داشته باشیم. علاوه بر جوانسازی پوست این روش یکی از روش های سفید کردن واژن باعث روشن و شفاف شدن پوست نیز می شود.

تاثیر پی آر پی در افزایش میل جنسی خانم ها:

میل جنسی و ارگاسم در خانم ها بستگی به رطوبت ناحیه تناسلی دارد که ممکن است با گذشت زمان این رطوبت کم شده و واژن دچار خشکی شود. یکی از روش های کم خطر و موثر برای درمان این موضوع روش پی آر پی می باشد. در این روش پلاسمای غنی از پلاکت باعث بازسازی و ترمیم بافت های واژن و بازگشت رطوبت لازم به واژن می شود.

تاثیر پی آر پی واژن در درمان ناتوانی جنسی خانم ها:

یکی از درمان های ساده و ایمن برای درمان ناتوانی های جنسی تزریق پی آر پی می باشد. طی تحقیقات انجام شده بر روی اشخاصی که این روش را برای درمان ناتوانی جنسی انجام داده اند نشان داده شده که از نتیجه و بازدهی بسیار بالایی برخوردار بوده اند و بیشترین درمان ناتوانی های جنسی از طریق این روش انجام شده است.

معمولا تعداد جلسات برای انجام این روش 1 الی 3 جلسه می باشد.

مزایای پی آر پی واژن چیست؟

در این روش به دلیل استفاده از خون خود شخص درصد احتمال آلرژی و عفونت در فرد بسیار کم است. افرادی که به دنبال رفع چین و چروک و جوانسازی پوست واژن هستند بهترین کاندیدا برای انجام این روش هستند. پی آر پی واژن فواید بسیاری دارد که برخی از این فواید عبارتند از:

 • افزایش میل جنسی
 • بهبود کیفیت رابطه جنسی
 • کاهش درد هنگام رابطه جنسی
 • روشن تر و جوان تر شدن واژن
 • تنگ شدن دیواره ی ناحیه ی تناسلی
 • بهبود ارگاسم
 • رفع خشکی واژن
 • غیر تهاجمی بودن این روش

چه کسانی نمی توانند از روش پی آر پی واژن استفاده کنند؟

با اینکه این روش یک روش کاملا ایمن و کم خطر می باشد اما باید به این نکته توجه داشت که همه افراد نمی توانند پی آر پی واژن را انجام دهند. از جمله کسانی که نمی توانند این روش را انجام دهند عبارتند از:

 • مبتلایان به بیماری لوپوس، پورفیری و یا آلرژی
 • مبتلایان به سرطان
 • اختلالات متابولیک و سیستمیک شدید و هر بیماری که باعث عملکرد غیر طبیعی پلاکت می شود.

قبل و بعد از انجام پی آر پی

خانم ها باید توجه داشته باشند که تا 3 روز قبل از انجام پی آر پی از مصرف داروهایی مانند آسپرین و بروفن خودداری کنند.

همانطور که گفته شد این روش یکی از روش های غیر تهاجمی می باشد که نیازی به بستری شدن بعد از آن ندارد، به همین دلیل اگر پی آر پی واژن به تنهایی و بدون عمل های زیبایی دیگر انجام شود دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد.

این روش معمولا حدود 15 دقیقه به طول می انجامد و ممکن است پس از انجام این روش 1 الی 3 روز دچار تورم و یا قرمزی در ناحیه تزریق شوید که این امری طبیعی است.

هزینه جوانسازی واژن:

هزینه جوانسازی واژن با استفاده از این شیوه به میزان پی آر پی تزریقی و تخصص پزشک زنانی که این روش را انجام می دهد بستگی دارد. نکته مهم در رابطه با هزینه این روش این است که نتیجه آن دائمی است و متقاضیان یک بار برای همیشه هزینه خواهند کرد.

کلام آخر:

امروزه روش های زیادی برای جوان سازی واژن وجود دارد. این روش ها دو دسته هستند. روش های تهاجمی و روش های غیر تهاجمی.  تزریق پی آر پی واژن یکی از روش های موثر غیر تهاجمی می باشد که باید توسط بهترین متخصص زنان انجام گیرد. زیرا با وجود ایمن بودن این روش اما انجام غیر اصولی و نامناسب آن ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر ساره حیدری

جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان | فارغ التحصیل از دانشگاه تهران | انجام کلیه اعمال مربوط به بارداری و جراحی زیبایی زنان شامل مراقبت های دوران بارداری، زایمان طبیعی، زایمان سزارین، جراحی زیبایی واژن شامل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button