درمان افتادگی رحم

درمان افتادگی رحم

افتادگی رحم یکی از مشکلات جدی در بانوان می باشد . اغلب بانوان در این باورند که این مشکل به دلیل زایمان های متعدد ایجاد می شود  اما اشتباه می باشد . در ادامه توضیحات کاملی در زمینه  دلایل افتادگی رحم و درمان افتادگی رحم بررسی می شود .

درمان افتادگی رحم

درمان افتادگی رحم

دلایل ایجاد افتادگی رحم

افتادگی رحم در واقع یک اصطلاح عامیانه به منظور شل شدگی جدار های واژن و رحم با گذشت بارداری و زایمان و یا افزایش سن ایجاد می شود .

ابتدای  رحم دارای دو دیواره می باشد ، دیواره قدامی و دیواره خلفی .

دیواره قدامی در مجاورت با مثانه می باشد و شل شدگی که در این قسمت ایجاد می شود منجر به فوریت ادرار و بی اختیاری ادرار پیدا می کند .

دیواره خلفی واژن  در مجاورت با لوله گوارش می باشد و به همین دلیل آسیب های ایجاد شده در این بخش منجر به ایجاد اختلال در گوارش می شود و ممکن است باعث ایجاد یبوست و درد برای بیمار گردد .

درمان افتادگی رحم

ابتدا برای انتخاب بهترین روش باید معاینات لازم صورت گرفته شود و میزان آسیب بیمار بررسی شود . در صورتی که آسیب ایجاد شده برای فرد بسیار زیاد باشد تا حدی که آسیب به بافت بیمار وارد شود ، با لیزر نمی توان اقدام به رفع آن نمود .  در این صورت باید بیمار برای رفع مشکل به اتاق عمل رفته و با کمک جراحی مشکل برطرف شود .

در برخی از بیماران می توان از لیزر برای درمان استفاده نمود . این بیماران دچار آسیب های جدی به بافت نمی باشند و در نتیجه با کمک لیزر می توانند به راحتی اقدام به رفع مشکل نمایند .

استفاده از برخی ورزش ها برای افرادی که افتادگی رحم کمی دارند نیز می تواند مناسب باشد . البته انجام ورزش باید تحت نظر پزشک صورت بگیرد زیرا ممکن است باعث افتادگی بیشتر رحم نیز شود .

دلایل ایجاد افتادگی رحم

رحم به هیچ تکه گاه محکمی وصل نمی باشد و برخی عوامل ممکن است منجر به افتادگی شود . مانند :

یبوست های طولانی

نشستن طولانی مدت در دستشویی

استادن طولانی مدت

سرفه کردن طولانی و سرپا

برخی از بیمارانی که به منظور افتادگی رحم به متخصص زنان مراجعه می نمایند ، زایمان نداشته و حتی این مشکل ممکن است برای دخترانی که نزدیکی نداشته اند نیز دچار این مشکل شوند .

جهت دریافت مشاوره از دکتر ساره حیدری با شماره 02188681047 – 88689871 تماس حاصل نمایید .
آدرس مطب دکتر ساره : سعادت آباد – نبش خیابان 21 – ساختمان بهاران – واحد 16

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4.5]
دکتر ساره حیدری

جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان | فارغ التحصیل از دانشگاه تهران | انجام کلیه اعمال مربوط به بارداری و جراحی زیبایی زنان شامل مراقبت های دوران بارداری، زایمان طبیعی، زایمان سزارین، جراحی زیبایی واژن شامل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button