اطلاعات جامع در رابطه با جراحی زیبایی زنان

درجوامع امروز و عصر حاضر با پیشرفت روزافزون علم پزشکی و ایجاد متدهای پیشرفته در زمینه زیبایی زنان، جراحی زیبایی زنان در میان بانوان گسترش یافته و خانم های زیادی امروزه خواهان انجام این روش های زیبایی هستند. به طور حتم این سوال برای شما مخاطبان ایجاد خاوهد شد که جراحی های زیبایی زنانه شامل چه روش هایی است؟ 

ما در این مقاله به دلیل خواهان زیادی که این روش های زیبایی دارند و هرساله تعداد زیادی از خانم ها به کلینک برای انجام آن ها مراجعه می کنند  به بیان تمام روش های جراحی زیبایی زنانه خواهیم پرداخت و اطلاعات جامع و کاملی را برای شما همراهان عزیز ارائه خواهیم کرد. 

لابیاپلاستی

اولین و پر طرفدارترین جراحی که در دسته جراحی های زیبایی زنانه به آن خواهیم پرداخت، جراحی زیبایی لابیاپلاستی است. لابیاپلاستی از پرطرفدارترین انواع جراحی زیبایی واژن می باشد که بر روی لابیا (لب های اطراف واژن) انجام می شود و می تواند همراه با واژینوپلاستی انجام شود. این جراحی زیبایی زنان می تواند بر روی لابیای بزرگتر بیرونی یا لابیای کوچکتر درونی انجام می شود. لابیاپلاستی می تواند اندازه و ظاهر لابیا را تغییر دهد، آن را کوچکتر کند یا عدم تقارن آن را اصلاح نماید.

دلایل انجام جراحی لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی که به دو  روش جراحی و لیزر انجام می شود، عملی است که هیچگونه عوارض جدی برای خانم و ناحیه واژن خانم ها ندارد همچنین این عمل بدون بیهوشی و با روش بی حسی موضعی انجام خواهد شد. 

علل مختلفی وجوددارد كه زنان را به انجام عمل هاي زيبايی دستگاه تناسلی خارجی از جمله لابياپلاستی ترغيب ميكند:

 • نارضایتی از شكل ظاهری لابیا ها : برخی افراد از  شكل ظاهری لابياها ی خود بنا به هر دلیلی ناراضی هستند در نتیجه برای انجام این روش زیبایی اقدام خواهند کرد. برخی از دلایلی که باعث ترغیب خانم ها به انجام جراحی لابیاپلاستی  می شود عبارت است از:

لابياهای اين افراد بر اثر ژنتيكی که دارند، با افزايش سن، زايمان های متعدد، شل و چروكيده و آويزان شده ،عمل لابياپلاستی شكل افتاده و چروكيده لابياها را اصلاح ميكند. و احساس خوبی به خانم ها خواهد داد و همچنین باعث افزایش اعتماد به نفس خانم ها در روابط جنسی آن ها خواهدشد.

 • در دختران ،عوامل ژنتيكی تاثیر بسزایی در تغییر ظاهر لابیا خواهد شد.
 • زنان و حتی دختران باكره ممكن است به علت داشتن لابياهای آويزان و بزرگ،نتوانند به راحتي ورزش كنند و تحرك بدنی داشته باشند. لابیا پلاستی برای رفع این مشکل در اصل علاوه بر زمینه زیبایی که دارد زیمنه درمانی هم شامل می شود.
 • گاه لابیاهای شل و آویزان موقع لباس پوشیدن آزاردهنده می شوند.
 • لابیاهای شل و آویزان می توانند رابطه جنسی را برای خانم ،آزاردهنده کنند. و همچنین در کاهش اعتماد به نفس خانم در روابط جنسی تاثیر به سزایی دارند.
 • زیباسازی ظاهر دستگاه تناسلی برای عده ای دارای اهمیت است و باعث افزایش اعتماد بنفسشان خواهد شد.
 • لابیاهای بزرگ و شل و‌چروکیده و آویزان میتوانند ریسک ابتلا به عفونتهای تناسلی و یا ادراری را افزایش دهند.
 • لابیای بزرگ و اویزان،باعث پخش شدن جریان ادرار  موقع ادرار کردن می شود.
 • لابیاهای چروکیده و بزرگی که روی هم چین خورده اند محلی برای عفونت و ایجاد بوی نامطلوب می شوند.
جراحی زیبایی زنان

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

 • دو الی سه روز استراحت و خودداری از فعالیت های بدنی اضافه و سنگین و کارهای منزل 
 • تا چهل و هشت ساعت اول بعد از عمل، استفاده از کمپرس سرد به تسکین التهاب موضع عمل کمک می کند (از قراردادن مستقیم یخ روی محل خودداری کنید)
 • رابطه جنسی تا چهار الی شش هفته بعد از عمل لابیاپلاستی ممنوع است. البته بعد از معاینه اول خانم ها ، متخصص زنان و زیبایی تشخیص خواهد داد که جه زمانی میتوان رابطه جنسی را آغاز کرد.
 • فعالیتهای ورزشی سنگین باید به یک ماه الی یک ماه و‌نیم به بعد عمل لابیا پلاستی موکول شوند
 • بعد از گذشت چهل و هشت ساعت اول می توانید ایستاده حمام کنید از نشستن در حمام و استفاده از وان خودداری کنید.
 • غذاهای فیبردار و مایعات مصرف کنید تا دچار یبوست نشوید.
 • زور زدن هنگام دفع مدفوع می تواند باعث آسیب به برش ها بشود.
 • شما تا یک هفته ممکن است درد و خونریزی کمی داشته باشید که این طبیعی است. زیرا شما یک جراحی در ناحیه واژن خود داشته اید و جای نگرانی وجود ندارد.
 • در صورت شدید بودن خونریزی حتما پرشکتان را باخبر کنید.
 • کبودی موضع تا دو ماه طبیعی است.
 • از مصرف پماد و‌کرم در موضع بدون تایید پزشک پرهیز کنید.
 • هفته های اول بهتر است شلوار و لباس های تنگ نپوشید.
 • مصرف ویتامین سی و آناناس ترمیم زخمهایتان را تسریع خواهد كرد

در موارد زیر مراجعه فوری به پزشک ضروری است:

 • خونریزیهای پرحجم و طولانی(همانند عادت ماهانه)
 • ترشحات بد بو
 • درد و‌تورمی که تازه به وجود آمده باشد
 • تب و بیحالی

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یکی از انواع جراحی زیبایی واژن  برای خانم محسوب خواهد شد  که با هدف سفت کردن واژن انجام می گیرد. در واقع واژینوپلاستی، که نوعی روش “جوانسازی واژن” نیز هم محسوب خواهد شد زمانی برای خانم ها مناسب است که واژن آن ها بنا به دلایلی از جمله  افزایش سن و زایمان دچار شلی و افتادگی شود. کاربرد دیگری که جراحی واژینوپلاستی برای خانم ها دارداین است که  موجب افزایش میل جنسی خانم ها نیز خواهد شد.

جراحی زیبایی واژینوپلاستی معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد. این نوع جراحی زیبایی زنان حدود 2 ساعت زمان می برد و در آن بافت های واژن به هم نزدیک می شوند.

واژینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

 همانطور که بیان شد انجام جراحی واژینوپلاستی حدود یک تا دو ساعت زمان می برد. این عمل جراحی معمولاً شامل نزدیک کردن عضلات کف لگن به یکدیگر، از بین بردن هرگونه سست اضافی پوست و زخم یا ترکیبی از این دو است. نتیجه نهایی واژن محکم تر شدن و ترمیم واژن است که در حالت ایده آل موجب ایجاد اصطکاک و لذت بیشتری در هنگام رابطه جنسی می شود.

خانم هایی که قصد  انجام جراحی وازینوپلاستی را دارند  به طور معمول تحت بیهوشی یا آرام بخش قرار می گیرند. اکثر پزشکان زنان برای اطمینان از حداکثر راحتی خود اجازه نمی دهند که بیمار بهوش بماند. برش ها را می توان با استفاده از روش سنتی یا با استفاده از لیزر انجام داد. که از بین آنها برش های ایجاد شده توسط لیزر گاهی اوقات روند بهبودی بسیار سریع تر اتفاق می افتد، اما نتیجه نهایی به طور کلی بین دو روش یکسان است. یک جراح بسته به نیازهای خاص بیمار تصمیم خواهد گرفت که از کدام روش استفاده کند.

عمل همزمان واژینوپلاستی با لابیاپلاستی

همانطور که در قسمت  جراحی لابیاپلاستی بیان کردیم  واژینوپلاستی، می تواند به راحتی با سایر روش های جراحی زیبایی واژن مانند لابیاپلاستی یا تقویت G-Spot انجام شود بدون اینکه هیچ عوارض و خطرات جدی برای خانم ها داشته باشد.

 Labiaplasty (لابیاپلاستی): جراحی است که طی آن لب های واژن تغییر شکل می یابد.

تقویت G-spot  : محدوده اسفنجی شکلی که از زیر پیشابراه واژن خانم ها آغاز شده و تا داخل واژن خانم ها ادامه می یابد. با انجام روش تقویت نقطه جی حساسیت این نقطه افزایش می یابد.

بسیاری از خانم ها تمایل دارند تا همزمان با جراحی واژینوپلاستی، عمل لابیاپلاستی یا تقویت نقطه جی را انجام داده تا مجبور نباشند دو دوبار برای جراحی به اتاق عمل بروند. و درضمن اینکه زیرا در جراحی واژینوپلاستی خانم تحت بیهوشی هستند خیلی برایشان راحت تر است که بقیه جراحی ها را هم انجام دهند.

پرینورافی

اگر بخواهیم به صورن تخصصی در رابطه با جراحی پرینوگرافی اطلاعاتی را به خانم های عزیز ارائه دهیم باید اینگونه بیان کنیم که پرینه یک کلمه فرانسوی می‌باشد که  به بین ناحیه تناسلی و مقعد گفته می‌شود. پارگی در قسمت پرینه برای خانم هایی که زایمان طبیعی دارند یک امر طبیعی است. پارگی در پرینه می‌تواند درجات متفاوتی داشته باشد و خیلی از موارد به خودی خود درمان می‌شود. ولی با توجه به این موضوع که نقش حیاتی در رابطه جنسی دو طرف ایجاد میکند در مواردی نیاز به عمل جراحی پرینورافی احساس می‌شود.

با توجه به نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد پرینورافی یک جراحی زیبایی و ترمیمی می‌باشد که اندازه دهانه واژن را به حالت قبل بر می‌گرداند و کمک شایانی برای رضایت بانوان می‌کند که باعث به وجود آمد رابطه جنسی بهتر می‌شود.

دلایل انجام جراحی پرینوگرافی

 • افرادی که زایمان طبیعی‌های متعدد داشته‌اند.
 • افرادی که در ارگاسم جنسی مشکل دارند.
 • افرادی که خودشان یا شریک جنسی آن‌ها از تنگی واژن رضایت کافی ندارند.
 • خانم‌هایی که به دلیل سن بالا دچار گشادی واژن شدند.
 • خانم‌هایی که دچار افتادگی واژن و مثانه هستند.

این عمل هم مثل بسیاری از عمل‌های دیگر،‌ تخصص و تجربه پزشک از مهم‌ترین عامل بهبودی می‌باشد به دلیل این که تنگی بیش از حد هم می‌تواند یکی از عوامل دردناک در حین رابطه جنسی شود. 

تنگ کردن واژن با لیزر ژولیت

روش تنگ کردن واژن با لیزر روش درمانی کاملا ایمن و غیرتهاجمی می باشد که نتایج درمانی بسیار خوبی را به همراه می آورد. در این روش کل طول واژن تنگ می شود. دکتر ساره حیدری جراح زیبایی زنان در تهران از لیزر ژولیت به منظور تنگ کردن واژن استفاده می کنند که دارای مزایای بسیاری می باشد که عبارتند از:

 1.    این روش نسبت به سایر روش ها دارای محدودیت در رابطه جنسی کمتری می باشد. یعنی خانم ها می توانند دو الی سه هفته بعد از انجام این روش زیبایی رابطه جنسی خود را آغاز کنند. البته باید یک جلسه بعد از انجام این روش زیبایی مورد معاینه دکتر معالج خود قرار گیرند.
 2.  برطرف شدن بی اختیاری های ناشی از استرس
 3.    رفع خشکی واژن

سفید کردن واژن

از مشکلات عمده بانوان تیرگی واژن و ناحیه تناسلی می باشد که می تواند موجب عدم اعتماد به نفس در آنها گردد. بنابراین سفید کردن واژن از بهترین روش های جراحی زیبایی واژن محسوب می شود که یکی از بهترین دستگاه ها برای آن دستگاه ژولیت می باشد.

دستگاه ژولیت یک لیزر آلمانی است که نسبت به دستگاه های دیگر دارای میزان جذب آب بالاتری را دارد درنتیجه  نتایج خوبی را به همراه می آورد.

سفید کردن واژن با لیزر ژولیت کاملا بدون درد می باشد و نسبت به سایر روش ها ماندگاری بالاتری دارد و ممکن است پس از 2 سال مقدار اندکی واژن تیره شود که فرد می تواند مجددا این کار را تکرار کند.

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن یکی از روش های جوانسازی واژن می باشد که می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس و بهبود کیفیت در رابطه جنسی شود.

در این روش ابتدا بیمار تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد و پس از آن جراح زیبایی زنان، ژل را به نواحی مورد نظر ناحیه تناسلی تزریق می کند که حدود 30 دقیقه زمان می برد. روش تزریق ژل به واژن کاملا بدون درد است و نیازی به بستری شدن نمی باشد.

تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به واژن و ناحیه تناسلی خارجی از شایع ترین روش های جوانسازی واژن می باشد که برای برطرف شدن شلی و افتادگی واژن انجام می شود.

تزریق چربی به واژن معمولا تحت بی حسی موضعی انجام می شود. ابتدا توسط دستگاه مخصوصی از نواحی مختلف بدن بیمار به خصوص شکم، چربی گرفته می شود. سپس چربی گرفته شده پاکسازی شده و به واژن و ناحیه تناسلی تزریق می شود.

دکتر ساره حیدری متخصص زنان در غرب تهران در زمینه انواع جراحی زیبایی واژن مانند لابیاپلاستی، سفید کردن واژن، تنگ کردن واژن و درمان بیماری های زنان مانند سرطان تخمدان و درمان خشکی واژن می توانند مشاورات لازم را به شما بدهند.

همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام دکتر ساره حیدری مراجعه کنید.

 شماره های تماس  02188681047 – 88689871

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان | فارغ التحصیل از دانشگاه تهران | انجام کلیه اعمال مربوط به بارداری و جراحی زیبایی زنان شامل مراقبت های دوران بارداری، زایمان طبیعی، زایمان سزارین، جراحی زیبایی واژن شامل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه
Call Now Button