تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن

بسیاری از خانم ها هستند که به دلایلی واژن آنها پس از مدتی دچار شل شدگی و گشادی می شود که این مساله می تواند در کیفیت زندگی زناشویی آنها تاثیری منفی داشته باشد و باعث گوشه گیری آنها شود. اما راه حل این مشکل چیست؟ آیا روش های تنگ کردن واژن موثر هستند؟ کدام روش تنگ کردن واژن مناسب تر است؟

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با انواع روش های تنگ کردن واژن و مزایای آنها آشنا کنیم.

تنگ-کردن-واژن

تنگ-کردن-واژن

علل گشاد شدن واژن

 • با افزایش سن، تونیسیته بافت های داخلی و خارجی تناسلی کم می شود و باعث شل شدن واژن و کاهش حجم لبیای خارجی می شود.
 • زایمان های سخت
 • چند قلوزایی
 • زایمان هایی که زمان زیادی طول بکشد
 • استفاده از فورسپس در زایمان
 • پارگی ناحیه پرینه در زایمان
 • گاهی کسانی هستند که زایمان یا حتی بارداری هم نداشتند ولی به صورت ژنتیکی بافت واژن آنها شل می باشد و واژن گشادی دارند.

تنگ کردن واژن  حتما باید تحت نظر متخصص زنان متبحر انجام شود. دکتر ساره حیدری متخصص زنان در غرب تهران در این زمینه می توانند مشاورات لازم را به شما بدهند.

عوارض گشاد شدن واژن

سوال بسیاری از افراد این است که عوارض گشاد شدن واژن چیست و خانم ها چگونه متوجه این مشکل خود شوند؟

در این حالت، شکل ورودی واژن ممکن است حالت گشاد و افتاده ای داشته باشد که این مورد هم از نظر زیبایی مشکل ایجاد می کند و هم می تواند موجب ایجاد عفونت در ناحیه واژینال شود و ترشحات عفونی افزایش یابد.

علاوه بر آن گشادی ناحیه واژن ممکن است باعث شود که هنگام رابطه زناشویی دو طرف احساس لذت قبلی را نداشته باشند و حتی ممکن است احساس ورود و خروج هوا را در حین نزدیکی داشته باشند که این مساله می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

انواع روش های تنگ کردن واژن

به منظور تنگ کردن واژن روش های مختلفی وجود دارد که شامل روش های جراحی و غیر جراحی هستند.

روش های جراحی تنگ کردن واژن

روش های جراحی تنگ کردن واژن شامل پرینورافی و واژینوپلاستی هستند. این روش ها در اتاق عمل و تحت بیهوشی عمومی یا بیحسی موضعی قابل انجام هستند و نیاز می باشد تا بیمار حداقل به مدت 2 تا 3 روز در بیمارستان بستری شود.

پس از عمل جراحی تنگ کردن واژن اندکی درد وجود دارد که با مصرف مسکن تجویز شده توسط متخصص زنان، میزان این درد کاهش می یابد.

افراد تا 40 روز پس از جراحی تنگ کردن واژن نباید نزدیکی داشته باشند.

روش های غیرجراحی تنگ کردن واژن

روش های نوین دیگری به منظور تنگ کردن واژن وجود دارند که عبارتند از استفاده از نخ های واژینال و لیزر.

نخ های تنگ کننده واژن که به نخ های واژینال معروف هستند دارای انواع برندهای خوب و معتبر هستند که بیشتر ابتدای واژن را تنگ می کنند و به صورت لیفت واژن عمل می کنند و نتایج زیبایی بسیار خوبی دارند.

روش لیزر به منظور تنگ کردن واژن روشی امن و غیرتهاجمی می باشد و به صورت سرپایی در مطب انجام می شود. در این روش کل طول واژن از ابتدا تا انتها تنگ می شود و نتایج درمانی بسیار خوبی به همراه دارد.

همچنین لازم به ذکر است که دکتر ساره حیدری متخصص زنان در غرب تهران از لیزر ژولیت برای تنگ کردن واژن استفاده می کنند. لیزر ژولیت روشی می باشد که علاوه بر تنگ کردن واژن و جوانسازی آن  باعث برطرف شدن یک سری مشکلات  نیز می شود که عبارتند از:

 • رفع خشکی واژن
 • برطرف شدن بی اختیاری های استرسی که به صورت چند قطره ادرار در اثر خندیدن، سرفه یا عطسه می باشد.

همچنین شایان ذکر است که استفاده از لیزر ژولیت نسبت به سایر روش ها محدودیت رابطه جنسی کمتری به همراه دارد.

کدام روش تنگ کردن واژن برای من مناسب تر است؟

انتخاب بهترین روش تنگ کردن واژن در هر فردی با فرد دیگر کاملا متفاوت می باشد. به همین دلیل نیاز است ابتدا توسط متخص زنان معاینه شوید و مشاورات لازم را انجام دهید. سپس نوع روش با توجه به عوامل زیرتعیین می گردد:

 • شرح حال شما
 • نظر پزشک
 • مشکل اولیه ای که شما اعلام می کنید.
 • تشخیص دقیق ناحیه ای از واژن که دچار مشکل می باشد.

هزینه عمل تنگ کردن واژن

هزینه عمل تنگ کردن واژن پس از معاینه متخصص زنان قابل تعیین می باشد. به این منظور می توانید با شماره های مندرج در سایت دکتر ساره حیدری متخصص زنان در غرب تهران تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

همانطور که بیان کردیم گشاد شدن واژن تاثیر نامطلوبی در روابط زناشویی زوجین دارد و می تواند موجب دلسری آنها نسبت به یکدیگر شود. برای رفع این مشکل روش های نوین بسیاری وجود دارند که عبارتند از: پرینورافی، واژینوپلاستی، استفاده از نخ های تنگ کننده واژن و استفاده از لیزر.

همچنین انتخاب هرکدام از این روش ها با توجه به شرح حال بیمار و نظر متخصص زنان صورت می گیرد. بنابراین در صورتی که شما هم دچار گشادی واژن هستید می توانید از روش های تنگ کردن واژن انتخاب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر ساره حیدری

جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان | فارغ التحصیل از دانشگاه تهران | انجام کلیه اعمال مربوط به بارداری و جراحی زیبایی زنان شامل مراقبت های دوران بارداری، زایمان طبیعی، زایمان سزارین، جراحی زیبایی واژن شامل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button