جوانسازی و تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن روشی است که برای سفت کردن عضلات واژن استفاده می‌شود و می‌تواند توان عضلانی که بعد از زایمان، یائسگی یا به دلیل افزایش سن سست می شود را ترمیم نماید. اکثر زنان بعد از زایمان یا با افزایش سن متوجه می شوند که مشکلاتی مانند اختلال عملکرد جنسی، آتروفی واژن، شلی واژن، مقاربت دردناک و بی اختیاری ادرار دارند. این عوارض می تواند بر کیفیت زندگی فرد تأثیر منفی بگذارد. برای رفع این مشکل، تعدادی از درمان‌های جوان‌سازی واژن وجود دارد که همه آن‌ها ادعا می‌کنند که واژن را به عنوان بخشی از جوان‌سازی سفت می‌کنند. این درمان ها از کرم ها و قرص ها گرفته تا درمان با لیزر یا رادیوفرکوئنسی و یا حتی جراحی می باشد. در این مقاله نگاهی دقیق تر به گزینه های موجود و مزایا و معایب هر درمان پرداخته شده است. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

تنگ کردن واژن

بسیاری از خانم ها هستند که به دلایلی واژن آنها پس از مدتی دچار شل شدگی و گشادی می شود که این مساله می تواند در کیفیت زندگی زناشویی آنها تاثیری منفی داشته باشد و باعث گوشه گیری آنها شود. اما راه حل این مشکل چیست؟ آیا روش های تنگ کردن واژن موثر هستند؟ کدام روش تنگ کردن واژن مناسب تر است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با انواع روش های تنگ کردن واژن و مزایای آنها آشنا کنیم. در مورد لابیاپلاستی بیشتر بدانید.

علت گشاد شدن واژن

 • با افزایش سن، تونیسیته بافت های داخلی و خارجی تناسلی کم می شود و باعث شل شدن واژن و کاهش حجم لبیای خارجی می شود.
 • زایمان های سخت
 • چند قلوزایی
 • زایمان هایی که زمان زیادی طول بکشد
 • استفاده از فورسپس در زایمان
 • پارگی ناحیه پرینه در زایمان
 • گاهی کسانی هستند که زایمان یا حتی بارداری هم نداشتند ولی به صورت ژنتیکی بافت واژن آنها شل می باشد و واژن گشادی دارند.

تنگ کردن واژن  حتما باید تحت نظر متخصص زنان متبحر انجام شود. دکتر ساره حیدری متخصص زنان در غرب تهران در این زمینه می توانند مشاورات لازم را به شما بدهند.

عوارض گشاد شدن واژن

سوال بسیاری از افراد این است که عوارض گشاد شدن واژن چیست و خانم ها چگونه متوجه این مشکل خود شوند؟ در این حالت، شکل ورودی واژن ممکن است حالت گشاد و افتاده ای داشته باشد که این مورد هم از نظر زیبایی مشکل ایجاد می کند و هم می تواند موجب ایجاد عفونت در ناحیه واژینال شود و ترشحات عفونی افزایش یابد .علاوه بر آن گشادی ناحیه واژن ممکن است باعث شود که هنگام رابطه زناشویی دو طرف احساس لذت قبلی را نداشته باشند و حتی ممکن است احساس ورود و خروج هوا را در حین نزدیکی داشته باشند که این مساله می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

تنگ کردن واژن در تهران

انواع روش های تنگ کردن واژن

به منظور تنگ کردن واژن روش های مختلفی وجود دارد که شامل روش های جراحی و غیر جراحی هستند.

روش های جراحی تنگ کردن واژن

روش های جراحی تنگ کردن واژن شامل پرینورافی و واژینوپلاستی هستند. این روش ها در اتاق عمل و تحت بیهوشی عمومی یا بیحسی موضعی قابل انجام هستند و نیاز می باشد تا بیمار حداقل به مدت 2 تا 3 روز در بیمارستان بستری شود. پس از عمل جراحی تنگ کردن واژن اندکی درد وجود دارد که با مصرف مسکن تجویز شده توسط متخصص زنان، میزان این درد کاهش می یابد. ا فراد تا 40 روز پس از جراحی تنگ کردن واژن نباید نزدیکی داشته باشند. تنگ کردن واژن با نخ

روش های غیرجراحی تنگ کردن واژن

روش های نوین دیگری به منظور تنگ کردن واژن وجود دارند که عبارتند از استفاده از نخ های واژینال و لیزر. نخ های تنگ کننده واژن که به نخ های واژینال معروف هستند دارای انواع برندهای خوب و معتبر هستند که بیشتر ابتدای واژن را تنگ می کنند و به صورت لیفت واژن عمل می کنند و نتایج زیبایی بسیار خوبی دارند.

روش تنگ کردن واژن با لیزر

روش لیزر به منظور تنگ کردن واژن روشی امن و غیرتهاجمی می باشد و به صورت سرپایی در مطب انجام می شود. در این روش کل طول واژن از ابتدا تا انتها تنگ می شود و نتایج درمانی بسیار خوبی به همراه دارد. همچنین لازم به ذکر است که دکتر ساره حیدری متخصص زنان در غرب تهران از لیزر ژولیت برای تنگ کردن واژن استفاده می کنند. لیزر ژولیت روشی می باشد که علاوه بر تنگ کردن واژن و جوانسازی آن  باعث برطرف شدن یک سری مشکلات نیز می شود که منجر به رفع خشکی واژن و برطرف شدن بی اختیاری های استرسی که به صورت چند قطره ادرار در اثر خندیدن، سرفه یا عطسه می باشد. همچنین شایان ذکر است که استفاده از لیزر ژولیت نسبت به سایر روش ها محدودیت رابطه جنسی کمتری به همراه دارد.

کرم، ژل و قرص

ژل ها، کرم ها و قرص های تنگ کننده واژن به جای تسکین علائم مشکلات مرتبط مانند بی اختیاری استرسی ادرار، تنها بر روی سفت کردن دیواره های واژن تمرکز می کنند. کرم ها و قرص های تنگ کننده واژن معمولا از طریق اینترنت فروخته می شوند و توسط هیچ نهاد پزشکی تایید نشده اند. داروهایی که تایید شده و اثربخشی آنها ثابت شده است. این موارد به دلیل تاثیر موقت منجر به هدر دادن پول و اثربخشی آن بسیار کم می گردد. استفاده از ژل یا کرم سفت کننده در  واژن می تواند منجر به بروز عفونت یا واکنش آلرژیک به مواد تشکیل دهنده شود.

عوارض تنگ کردن واژن

بهبودی واژینوپلاستی می تواند تا شش هفته طول بکشد و خطرات مرتبط با آن از جمله:

 •     جای زخم
 •     از دست دادن حس
 •     خون ریزی
 •     عفونت
 •     نکروز پوست (مرگ پوستی)
 • نتایج جراحی سفت کردن واژن
 • واژینوپلاستی منجر به تنگی کانال واژن می شود که می تواند به رفع مشکلاتی مانند بی اختیاری استرسی و افزایش رضایت جنسی کمک کند.

بهترین روش تنگ کردن واژن

انتخاب بهترین روش تنگ کردن واژن در هر فردی با فرد دیگر کاملا متفاوت می باشد. به همین دلیل نیاز است ابتدا توسط متخص زنان معاینه شوید و مشاورات لازم را انجام دهید. سپس نوع روش با توجه به عوامل زیرتعیین می گردد:

 •     شرح حال شما
 •     نظر پزشک
 •     مشکل اولیه ای که شما اعلام می کنید.
 •     تشخیص دقیق ناحیه ای از واژن که دچار مشکل می باشد.

هزینه عمل تنگ کردن واژن

هزینه عمل تنگ کردن واژن پس از معاینه متخصص زنان قابل تعیین می باشد. به این منظور می توانید با شماره های مندرج در سایت دکتر ساره حیدری بهترین متخصص زنان در تهران تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

همانطور که بیان کردیم گشاد شدن واژن تاثیر نامطلوبی در روابط زناشویی زوجین دارد و می تواند موجب دلسری آنها نسبت به یکدیگر شود. برای رفع این مشکل روش های نوین بسیاری وجود دارند که عبارتند از: پرینورافی، واژینوپلاستی، استفاده از نخ های تنگ کننده واژن و استفاده از لیزر. همچنین انتخاب هرکدام از این روش ها برای تنگ کردن واژن با توجه به شرح حال بیمار و نظر متخصص زنان صورت می گیرد. بنابراین در صورتی که شما هم دچار گشادی واژن هستید می توانید از روش های تنگ کردن واژن انتخاب کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 3.2]

جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان | فارغ التحصیل از دانشگاه تهران | انجام کلیه اعمال مربوط به بارداری و جراحی زیبایی زنان شامل مراقبت های دوران بارداری، زایمان طبیعی، زایمان سزارین، جراحی زیبایی واژن شامل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button