جلوگیری از عفونت واژن در مسافرت

جلوگیری از عفونت واژن در مسافرت

معمولا خانم ها پس از مسافرت از ترشحات، خارش و سوزش واژینال شکایت می کنند. به همین دلیل دکتر ساره حیدری متخصص زنان در تهران در این رابطه توصیه هایی به شما عزیزان می کنند که تا حد امکان بتوانید از عفونت های واژینال در طول سفر جلوگیری کنید.

  • پس از استفاده از استخر یا توالت های عمومی سعی کنید با ژل های شوینده بانوان خودتان را شستشو دهید.
  • بهتر است سعی کنید از پوشیدن شلوار و لباس زیرهای تنگ، پلاستیکی و غیر بهداشتی به مدت طولانی خودداری کنید.
  • برای جلوگیری از عفونت واژن در مسافرت می توانید برای خشک کردن ناحیه مورد نظر از سشوآر استفاده کنید تا محیط مرطوب برای رشد باکتری ها و عفونت های قارچی ایجاد نشود.

علائم عفونت واژن

شایع ترین علائم یک عفونت واژینال، خارش شدید در داخل و اطراف واژن است.

علائم و نشانه های دیگر عبارتند از:

  • سوزش، قرمزی و تورم مهبل و دهان رحم
  • درد هنگام ادرار کردن
  • درد در طول رابطه جنسی
  • خروج مایعی ضخیم و سفید مانند پنیر از واژن در حالی که بوی بدی هم ندارد.

همچنین ممکن است شما فقط چند مورد از این علائم را داشته باشید که این علائم می توانند خفیف یا شدید باشند.

دکتر ساره حیدری متخصص زنان در غرب تهران در زمینه انواع جراحی زیبایی واژن  و درمان بیماری های زنان  می توانند مشاورات لازم را به شما بدهند. همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام دکتر ساره حیدری مراجعه کنید. شماره تماس  02188681047 – 88689871

چه عواملی سبب بروز عفونت واژن می شود؟

عفونت های واژن ناشی از رشد بیش از حد قارچ میکروسکوپیک کاندیدا می باشند. ممکن است مقدار کمی ترشحات سفید و خمیر مانند در هر زمان خاصی بدون هیچ علتی از واژن شما خارج شود اما وقتی این ترشحات زیاد رشد می کنند، شما می توانید مستعد ابتلا به عفونت واژینال شوید.

عفونت واژن چگونه تشخیص داده می شود؟

ابتدا متخصص زنان شما یک معاینه لگنی را انجام می دهد تا تورم مورد بررسی قرار دهد. پزشک شما همچنین می تواند از یک سواب پنبه برای نمونه گیری از مایع تخلیه شده از واژن شما استفاده کند. سپس یک تکنسین آزمایشگاهی به نمونه زیر میکروسکوپ نگاه می کند تا ببینید آیا رشد کاندیدای قارچی باعث ایجاد عفونت واژن شده است یا خیر.

جلوگیری-از-عفونت-واژن
جلوگیری-از-عفونت-واژن

عفونت واژن چگونه درمان می شود؟

درمان عفونت واژن معمولا با مصرف داروهای ضد قارچی درمان می شوند. بنابراین بهتر است پزشک خود را ببینید تا مطمئن شوید که شما یک عفونت واژن دارید و دچار نوع دیگری ازعفونت نیستید. سپس شما می توانید داروهای ضد قارچ را برای درمان عفونت واژن تهیه کنید. داروهای ضد قارچی به شکل کرم ها، قرص ها، پماد ها یا شیاف هایی که به واژن شما وارد می شوند، وجود دارند.  همچنین اگر بیش از چهار بار به عفونت واژن در یک سال مبتلا شدید، ممکن است لازم باشد به طور منظم دوز دارو ضد قارچ را تا شش ماه دریافت کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی راه های جلوگیری از عفونت واژن در مسافرت پرداختیم. همچنین در صورت ابتلا به این بیماری توصیه می شود فورا به متخصص زنان حاذق مراجعه کنید تا از شدت یافتن آن جلوگیری شود. دکتر ساره حیدری متخصص زنان در تهران در درمان عفونت واژن و سایر بیماری های زنان دارای تبحر بالایی هستند.

سایر خدمات دکتر ساره :

لابیاپلاستی

سفید کردن واژن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 2]

جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان | فارغ التحصیل از دانشگاه تهران | انجام کلیه اعمال مربوط به بارداری و جراحی زیبایی زنان شامل مراقبت های دوران بارداری، زایمان طبیعی، زایمان سزارین، جراحی زیبایی واژن شامل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button