سوالات متداول جراحی لابیاپلاستی

بسیاری از خانم ها برای درمان پوست افتاده و بافت اضافی که باعث ناراحتی یا برآمدگی قابل توجه در اندام تناسلی خارجی آنها می شود، به لابیاپلاستی روی می آورند. تمامی توضیحات لازم درباره عمل زیبایی لابیاپلاستی توسط پزشک متخصص زنان پیش از جراحی ارائه می شود. با این حال ممکن است سوالاتی برای شما ایجاد شود که قبل از جراحی زیبایی لابیاپلاستی می خواهید پاسخ آنها را بدانید. در ادامه این مقاله می خواهیم به پرسش و پاسخ عمل لابیاپلاستی و پاسخ به سوالات متداول لابیاپلاستی بپردازیم با ما در سایت دکتر ساره حیدری همراه باشید.

سوالات متداول لابیاپلاستی

چرا لابیاپلاستی انجام می شود؟

لابیاپلاستی برای کاهش اندازه لابیا مینور (چین های داخلی پوست در دو طرف دهانه واژن) انجام می شود. هدف این است که لب‌های کوچک از لابیا بزرگ (چین‌های بیرونی پوست در دو طرف دهانه واژن) بیرون نزند.

مزایای لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی علاوه بر بهبود ظاهر اندام تناسلی زنان می تواند ورزش، رابطه جنسی و سایر فعالیت های بدنی را راحت تر کند. اکثر بیماران پس از لابیاپلاستی اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند و بسیاری متوجه می شوند که سطح فعالیت و میل جنسی آنها افزایش می یابد.

در مشاوره اولیه لابیاپلاستی من چه اتفاقی می افتد؟

در اولین جلسه مشاوره، بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران علائم شما را بررسی می کند و معاینه ای را برای تعیین اینکه آیا شما کاندیدای خوبی هستید یا خیر انجام می دهد. اگر تشخیص دهد که لابیاپلاستی برای شما مفید است، در مورد تکنیک های جراحی با شما صحبت خواهد کرد.

پرسش و پاسخ لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چقدر طول می کشد؟

به طور میانگین انجام عمل جراحی لابیاپلاستی تقریباً 45 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

تکنیک های مختلف لابیاپلاستی چیست؟

دو روش در لابیاپلاستی استفاده می شود: تکنیک گوه و تکنیک لبه.

تکنیک گوه شامل برداشتن یک “گوه” V شکل از دو طرف لابیا و دوختن لبه ها به هم است. این تکنیک کمترین میزان بافت اسکار را ایجاد می کند.

برای تکنیک لبه، جراح برشی ایجاد می‌کند که لبه بیرونی لابیای داخلی را برمی‌دارد و لابیای داخلی را هم اندازه با لابیای بیرونی یا کوتاه‌تر می‌کند. این تکنیک یک اسکار استوانه ای شکل و بافت اسکار بیشتری نسبت به تکنیک گوه ایجاد می کند.

آیا من کاندید خوبی برای لابیاپلاستی هستم؟

در صورتی که از فرم لابیای خود رضایت ندارید، در رابطه جنسی خود دچار مشکل شده اید، با پوشیدن لباس های تنگ احساس راحتی ندارید و … می توانید با مشورت پزشک متخصص برای جراحی زیبایی لابیاپلاستی اقدام کنید.

دوره نقاهت لابیاپلاستی چگونه است؟

اکثر زنان برای بهبودی تقریباً یک هفته زمان برای استراحت و بهبودی نیاز دارند. تجویز یا داروهای بدون نسخه می تواند درد یا ناراحتی را در روزهای پس از جراحی کاهش دهد. کمپرس یخ همچنین می تواند به کاهش درد و تورم کمک کند. به بیماران توصیه می شود از داروهای آنتی بیوتیکی برای کاهش درد و التهاب استفاده کنند. پوشیدن لباس های گشاد و لباس های زیر راحت نیز می تواند به راحت تر شدن روند بهبودی کمک کند.

همچنین به بیماران توصیه می شود از ورزش و فعالیت های دیگر، از جمله رابطه جنسی، که بر زخم در حال بهبودی فشار وارد می کند، به مدت چهار تا شش هفته اجتناب کنند. بیماران باید تا شش هفته پس از جراحی از استفاده از تامپون خودداری کنند.

آیا اسکارهای لابیاپلاستی قابل مشاهده باقی می مانند؟

زمانی که لابیاپلاستی توسط بهترین متخصص زنان در تهران انجام شود، جای زخم قابل مشاهده باقی نمی ماند. جای زخم های برش باید در داخل چین های طبیعی پوست پنهان شود.

خطرات جراحی لابیاپلاستی چیست؟

خطرات احتمالی عبارتند از:

  • خون ریزی
  • هماتوم
  • عفونت
  • خشکی مزمن
  • بی حسی
  • کاهش حساسیت فرج
  • جای زخم غیر طبیعی که باعث درد در حین مقاربت واژینال می شود

بهترین سن عمل لابیاپلاستی چه زمانی است؟

از سنین 18 سال به بعد می توانید برای عمل زیبایی لابیاپلاستی اقدام کنید. پزشکان انجام این عمل زیبایی را پیش از دوران بلوغ توصیه نمی کنند چرا که در طی دوران بلوغ فرم ظاهری این ناحیه نیز تغییر خواهد کرد و نتیجه مطلوبی از جراحی حاصل نخواهد شد.

هزینه عمل لابیاپلاستی چقدر است؟

هزینه عمل لابیاپلاستی با توجه به فاکتورهای مختلف از جمله مهارت پزشک متخصص، تجهیزات مورد استفاده در جراحی، تکنیک جراحی و… متفاوت می باشد. جهت اطلاع از هزینه لابیاپلاستی با شماره تلفن زیر تماس بگیرید.

آیا عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره امکان پذیر است؟

عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره نیز قابل انجام است. عمل لابیاپلاستی تاثیری بر پرده بکارت ندارد و جراحی بر ناحیه بیرونی ناحیه تناسلی انجام می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان | فارغ التحصیل از دانشگاه تهران | انجام کلیه اعمال مربوط به بارداری و جراحی زیبایی زنان شامل مراقبت های دوران بارداری، زایمان طبیعی، زایمان سزارین، جراحی زیبایی واژن شامل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
Call Now Button