لابیاپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

لابیاپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که در آن اقدام به اصلاح ظاهر نا مناسب آلت تناسلی بانوان می گردد. این جراحی مناسب افرادی است که به دلیل بزرگی، عدم تقارن و آویزان بودن به عارضه هایی نظیرعفونت های متعدد، دشواری در پوشیدن لباس، دشواری در حرکت و نداشتن ظاهر مناسب، دچار هستند. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که از داشتن این عارضه رنج میبرید به شما توصیه می گردد که تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله به موضوع لابیاپلاستی برای چه کسانی مناسب است، پرداخته شده است.

کاندیدا مناسب عمل لابیاپلاستی

یکی از عمل های زیبایی واژن که در میان بانوان انجام می شود، جراحی لابیاپلاستی است که طبق تحقیقات صورت گرفته، آمار انجام آن روز به روز در سراسر دنیا در حال افزایش است. همان طور که گفته شد لابیا پلاستی مناسب افرادی است که از ظاهر اندام تناسلی خود احساس رضایت ندارند همچنین این جراحی در مواردی که بیمار درخواست انجام درمان های زیبایی نظیر تنگ کردن واژن، روشن سازی و … را دارند به صورت هم زمان قابل انجام می باشد. اما قبل از انجام لابیاپلاستی دغدغه و سوالاتی برای خانم ها پیش می آید از جمله اینکه:

چه کسانی می توانند جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند؟ یا به عبارتی دیگر چه افرادی بهترین کاندید این عمل هستند؟ در این مقاله به پاسخ این سوالات خواهید رسید.

دلایل انجام لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی دارای دو جنبه اصلی است: جنبه زیبایی و جنبه درمانی. در مورد جنبه زیبایی مانند هر عمل زیبایی دیگری مانند عمل جراحی بینی، جراحی سینه، جراحی شکم، جراحی فک و سایر اعمال زیبایی می باشد. همانطور که می دانید زیبایی امری نسبی است و تعریف هر فردی از زیبایی با فرد دیگر فرق می کند، برای جنبه زیبایی آن شما باید بدانید که تصمیم آن با خودتان است مانند کسی که بینی بزرگی دارد ولی با آن مشکلی ندارد و سالها راحت زندگی می کند. لابیاپلاستی هم به این صورت است و خود فرد در رابطه با آن باید تصمیم بگیرد. افرادی هستند که سال ها از بزرگی، غیر قرینگی و تیرگی لابیاهای خود رنج برده اند به طوری که نتوانسته اند رابطه زناشویی راحت و بی دغدغه ای داشته باشند، این مشکل سبب می شود فرد از نظر روحی و روانی بسیار افسرده شود، این عمل برای چنین افرادی می تواند بسیار مناسب باشد.

در هر صورت هیچ فردی، حتی پزشک یا همسر نمی تواند بیمار  را به عمل لابیاپلاستی مجبور کند، و اینکه لابیاپلاستی برای چه کسانی مناسب است کاملا امری شخصی است و خود فرد تصمیم گیرنده آن است. در رابطه با جنبه درمان لابیاپلاستی هم برخی افرادی هستند که لابیاهای خیلی بزرگی دارند که هنگام دوچرخه سواری، ورزش و حتی راه رفتن اذیت می شوند و حتی ممکن است سبب زخم شدن یا مشکلات بعدی هم شود که این مساله از نظر جنبه درمانی آن است.اما اغلب خانم ها به دلیل جنبه زیبایی دوست دارند این عمل را انجام دهند. در نهایت باید درباره انجام این عمل به خوبی فکر کنید و حتما قبل از لابیاپلاستی، با پزشک متخصص خود به درستی مشورت کنید و انتظارات واقع بینانه داشته باشید. زیرا هر لابیایی به هر شکلی در نمی آید و قبل از آن لازم است با پزشک خود مشورت داشته باشید، انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارید تا به شما بگوید آیا انتظارات و خواسته های شما برآورده می شود یا خیر.

فواید انجام لابیا پلاستی

با انجام لابیاپلاستی می توان از شر ظاهر نامناسب لابیا و مشکلاتی که برزگی و عدم تقارن لابیا ایجاد می کنند به طور کامل رهایی یافت. لابیا پلاستی علاوه بر بهبود مشکلات ظاهری، منجر به افزایش اعتماد به نفس و کیفیت رابطه جنسی می گردد. اگر می خواهید بدانید که عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره مناسب است یا خیر پیشنهاد می کنیم برای مطالعه مقاله مرتبط کلیک کنید.

نگرانی ها پس از انجام لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با اینکه جزو عمل های سبک می باشد، اما در برخی موارد نظیر مشکلات زیر ممکن است نگرانی و تردیدهایی برای کاندیده های مناسب این جراحی وجود داشته باشد.

جای بخیه ها پس از لابیاپلاستی

بسیاری از خانم ها از باقی ماندن جای بخیه ها پس از جراحی لابیاپلاستی هراس دارند و نگران هستند. و همیشه این سوال وجود دارد که لابیاپلاستی برای چه کسانی مناسب است در پاسخ به این سوال باید گفت جای نگرانی وجود ندارد و شما با انتخاب جراح خوب برای لابیاپلاستی می توانید بهترین نتیجه را به دست آورید و جای بخیه ها هم به هیچ وجه مشخص نباشد.

حس جنسی پس از لابیاپلاستی

قطعا یکی از مهمترین دغدغه قبل از این عمل، ترس از دست دادن یا کاهش رابطه جنسی است. لابیاپلاستی اگر به درستی و توسط متخصص حاذق انجام شود نه تنها حس جنسی را کاهش نمی دهد، بلکه باعث می شود که ارگاسم نسبت به قبل بهتر هم شود. دلیل این امر این است که در حین عمل لابیاپلاستی، جراح چین های روی ناحیه کلیتوریس هم برمی دارد. همچنین به دلیل زیبا شدن ناحیه تناسلی، اعتماد به نفس فرد افزایش یافته و منجر به افزایش رضایت فرد از خود و بهبود کیفیت زندگی زناشویی می گردد.

احساس درد در هنگام جراحی لابیا پلاستی

در جریان جراحی لابیاپلاستی به دلیل اعمال بی حسی موضعی و یا بی هوشی کامل بیمار در جریان لابیاپلاستی دردی را احساس نمی کند.

احساس درد پس از عمل لابیاپلاستی

احساس درد پس از هر عملی وجود دارد ولی پزشک برای کاهش آن داروهای تسکین دهنده درد را تجویز می کند و همچنین دستورالعمل هایی را به بیمار آموزش می دهد که در صورت رعایت آنها می تواند دوران نقاحت را به راحتی سپری کند. بنابراین رعایت مراقبت های بعد از لابیاپلاستی برای کنترل درد و به دست آمدن بهترین نتیجه حائز اهمیت است.

اقدامات قبل از لابیاپلاستی

قبل از انجام آنکه پزشک بخواهید اعلام کند که لابیاپلاستی مناسب چه کسانی است ابتدا اقدام به معاینه دقیق و بررسی عدم وجود عفونت در اندام تناسلی بانوان می نماید. در صورت نیاز اقدام به تجویز آنتی بیوتیک و آنتی قارچ هایی به منظور ایجاد سلامتی در واژن می گردد. در این مرحله پزشک ممکن است در مورد داروهای مصرفی و بیماری های زمینه اطلاع یافته و مطابق با آن اقدام به درمان نماید. توصیه می گردد که به مدت 2 هفته قبل از انجام لابیاپلاستی، مصرف سیگار و مشروب قطع شود. در کل پس از معاینه پزشک اقدام به اعلام ضرورت انجام لابیاپلاستی می نماید.

انجام عمل لابیاپلاستی

در این مرحله موضع جراحی با کمک داروی بی حسی موضع، بی حس می گردد و پزشک با کمک متدهایی اقدام به برداشتن بافت اضافی می نماید. در انجام لابیا پلاستی ممکن است به منظور کاهش درد و خون ریزی و کم کردن دوران نقاهت از لیزر نیز به منظور برش و انعقاد خون استفاده گردد.

هزینه لابیاپلاستی

هزینه این جراحی با توجه به متد انتخابی، مقدار بزرگی وعدم تقارن لابیا، انجام هم زمان این جراحی با سایر روش ها و تخصص پزشک متفاوت می باشد. به منظور اطلاع دقیق از هزینه ها ضروری است که با پزشک متخصص مشاوره گردد.

لابیاپلاستی

عوارض لابیاپلاستی

از سوی دیگر این عمل هم مانند بسیاری از اعمال دیگر دارای عوارض است از جمله خونریزی، عفونت، هماتوم، غیر قرینگی، بد شکلی و بد فرم شدن. همه اینها جز عوارض لابیاپلاستی ممکن است باشد و شما قبل از تصمیم گیری باید آنها را بشناسید سپس تصمیم به انجام آن بگیرید.

عمل لابیاپلاستی لازم است توسط پزشکی انجام شود که به اندازه کافی تبحر داشته باشد و این عمل را قبلا به دفعات زیادی انجام داده باشد، با عوارض آن روبرو شده باشد، بتواند میزان بروز عوارض آن را از بین ببرد یا کاهش دهد، از مواد خوبی استفاده کند.

کلام آخر

در هر صورت چون لابیاپلاستی یک عمل جدید است و بسیاری از خانم ها از انجام آن می ترسند یا آن را اشتباه می دانند بنابراین لازم است با آگاهی کامل و انتخاب بهترین متخصص زنان در سعادت آباد تهران، اقدام به انجام جراحی لابیاپلاستی شود. جهت مشاوره آنلاین با دکتر ساره حیدری می توانید سوالات خود را به صورت مستقیم با بهترین متخصص زنان تهران در میان بگذارید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان | فارغ التحصیل از دانشگاه تهران | انجام کلیه اعمال مربوط به بارداری و جراحی زیبایی زنان شامل مراقبت های دوران بارداری، زایمان طبیعی، زایمان سزارین، جراحی زیبایی واژن شامل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
Call Now Button