متخصص خوب نازایی در تهران

متخصص خوب نازایی در تهران

ناباروری چیست؟

ناباروری یعنی زن و شوهر بعد از 1 سال داشتن رابطه جنسی منظم و محافظت نشده قادر به باردار شدن نیستند. ناباروری هم زنان و هم مردان را تحت تأثیر قرار می دهد. اگر زن به مدت 1 سال سعی کند بارداری شود و آن را کنترل نکند، به عنوان زن نابارور تلقی می شود. همچنین اگر اسپرم مرد  برای ترکیب با تخمک زن خیلی کم باشد یا ناسالم باشد، به عنوان مرد نابارور تلقی می شود. بسیاری از زوج ها برای باردار شدن مشکلی ندارند. اما عواملی وجود دارد که می تواند برای برخی از آنها مشکل ایجاد کند.

بهترین-دکتر-زنانعلائم ناباروری

برخی عوامل ممکن است در بارداری تداخل ایجاد کنند. با این حال، این عوامل تضمین نمی کند که شما نابارور هستید. برای زنان، این عوامل می تواند شامل موارد زیر باشد:

1-  عادت ماهانه های دردناک یا نامنظم (چرخه قاعدگی)

2-  سن (بالاتر از 35 سال)

3-  اندومتریوز یا بیماری التهابی لگن (بیماری های اندام تولید مثل زن)

4- درمان سرطان

برای مردان ، عوامل ناباروری عبارتند از:

1- عفونت ها

2- تعداد اسپرم کم (تعداد بالاتر شانس ترکیب اسپرم و تخمک را افزایش می دهد)

3-   مشکلات مربوط به ارگان های تولید مثل مرد

4-  درمان سرطان اگر هر یک از این عوامل را داشته باشید، ممکن است پزشک شما را از نظر نازایی معاینه کند.

دکتر ساره حیدری متخصص زنان در غرب تهران در زمینه انواع جراحی زیبایی واژن، زایمان سزارین و درمان بیماری های زنان می توانند مشاورات لازم را به شما بدهند. همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام دکتر ساره حیدری مراجعه کنید. شماره تماس 02188681047 – 88689871

چه عواملی باعث نازایی می شوند؟

باروری زن به دلیل عوامل زیر می تواند تحت تأثیر قرار گیرد:

1- بعضی از خانم ها هر ماه تخمک گذاری نمی کنند، و این باعث می شود باردار شدن آنها با مشکل روبرو شود.

2- در سیستم تولید مثل (لوله های فالوپی، گردن رحم، رحم، تخمدان ها) مشکل دارند.

3- بیماری و اختلالات مانند آندومتریوز (هنگامی که بافت رحم در خارج از رحم رشد می کند) یا سندرم تخمدان پلی کیستیک (داشتن تخمدان های بزرگ حاوی کیسه های پر از مایع)

4- یائسگی زودرس. این اتفاق ممکن است قبل از 40 سالگی رخ دهد. ممکن است به یک بیماری سیستم ایمنی بدن، درمان های سرطانی یا یک سندرم ژنتیکی مرتبط باشد

.-  با افزایش سن زن، بارداری نیز سخت تر می شود.

6- درمان سرطان. پرتودرمانی و شیمی درمانی بر باروری تأثیر می گذارند.

باروری مردان به دلیل عوامل زیر می تواند تحت تأثیر قرار گیرد:

1- اسپرم ناسالم یا ضعیف عمل کند. این عامل شامل کیفیت اسپرم مرد است. همچنین شامل تعداد و سرعت اسپرم در هنگام حرکت به سوی تخمک های زن نیز می باشد.

2- واریکوسل یعنی زمانی که ورمهای بزرگ بیضه های مرد را احاطه کرده است. این عامل می تواند باعث تعداد کم اسپرم شود.

3- عفونت باکتریایی در بیضه های یا یک عفونت مقاربتی.

4-  انزال رتروگراد یعنی اسپرم مرد به جای خروج از آلت تناسلی به مثانه خودش وارد شود

5- اختلالات خود ایمنی

6- رشد سرطانی یا غیر سرطانی

7- عدم تعادل هورمونی

8- سیگار کشیدن و مصرف الکل یا مواد مخدر

9- قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی صنعتی و فلزات سنگین

10- پرتو و اشعه ایکس.

درمان ناباروری

درمان ناباروری مبتنی بر علت ناباروری شما است. این بیماری می تواند از طریق داروها تا لانه گزینی جنین از طریق فناوری تولید مثلی (ART) متغیر باشد.  بنابراین لازم است به متخصص خوب نازایی مراجعه کنند.برای مردان، مواردی که بر باروری تأثیر می گذارد می تواند شامل عدم تعادل هورمون یا اختلال نعوظ باشد. این مسائل را می توان با دارو درمان کرد. موارد دیگر می تواند شامل انسداد لوله هایی باشد که اسپرم یا واریکوسل را در بیضه ها حمل می کنند. با جراحی می توان این موارد را ترمیم کرد.

برای زنان، بسته به مشکل، درمان نیز می تواند شامل دارو یا جراحی باشد. رایج ترین داروهای مورد استفاده در درمان ناباروری زنان تخمدان ها را تحریک می کنند. این داروها به تخمدان ها کمک می کند تخمک بیشتری تولید کنند و احتمال بارداری بیشتر شود. در صورت وجود انسداد یا مشکل در لوله های فالوپ ، جراحی قابل انجام است. همچنین برای از بین بردن نواحی آندومتریوز (هنگامی که بافت رحم در خارج از رحم رشد می کند)، فیبروم ها، پولیپ ها یا زخم ها استفاده می شود که همگی می توانند روی باروری تأثیر بگذارند.

متخصص خوب نازایی در تهران

از آنجایی که درمان نازایی نیازمند تبحر بالای متخصص زنان و زایمان است بنابراین به زوجینی که دچار ناباروری هستند توصیه می شود قبل از مراجعه به متخصص درباره مهارت وی تحقیق کنند تا بهترین درمان نازایی برای آنها انجام شود. دکتر ساره حیدری متخصص خوب نازایی در تهران در این زمینه دارای تبحر بالا و تجربه کافی هستند و می توانند شما عزیزان را راهنمایی کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان | فارغ التحصیل از دانشگاه تهران | انجام کلیه اعمال مربوط به بارداری و جراحی زیبایی زنان شامل مراقبت های دوران بارداری، زایمان طبیعی، زایمان سزارین، جراحی زیبایی واژن شامل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
Call Now Button