واژینوپلاستی

واژینوپلاستی

آیا با روش تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی آشنایی دارید؟ آیا می دانید واژینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی جراحی زیبایی واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن بپردازیم.

واژینوپلاستی
واژینوپلاستی

واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن از روش های جوانسازی واژن می باشد که در میان خانم ها شایع شده است. انجام این جراحی زیبایی واژن علاوه بر اینکه باعث زیبایی واژن می شود در افزایش میل جنسی خانم ها هم تاثیر گذار است زیرا واژینوپلاستی باعث سفت شدن واژن و بافت های اطراف آن می شود به طوری که عضلات ناحیه واژن دارای انقباض بیشتری می شوند. واژینوپلاستی حتما باید تحت نظر بهترین متخصص زنان انجام شود تا فرد دچار عوارض نامطلوب نشود.

برخی از خانم ها دچار دچار شلی و افتادگی واژن می شوند و تمایل دارند جراحی زیبایی واژن را انجام دهند. یکی از این جراحی ها واژینوپلاستی می باشد و لازم است  تحت نظر متخصص زنان انجام شود. دکتر ساره حیدری متخصص زنان در این زمینه می توانند مشاورات لازم را به شما بدهند.

 

علل شلی و افتادگی واژن

شل شدن و افتادگی واژن به دلایل متفاوتی در خانم ها ایجاد می شود و باعث می شود افراد نتوانند در هنگام نزدیکی لذت جنسی بالایی را تجربه کنند که همین عامل می تواند باعث  ناراحتی های روحی و روانی شود. برخی از عوامل که سبب می شوند تا واژن دچار شلی و افتادگی شود عبارتند از:

1-   تجربه داشتن زایمان های طبیعی مکرر

2-   افزایش سن

3-   چند قلوزایی

4-   زایمان های سخت و طولانی مدت

5-   ایجاد پارگی در ناحیه پرینه

6-   یبوست مزمن به دلیل وجود اختلالات روده ای

7-   اختلالات هورمنی

8-   به دنیا آوردن نوزاد با جثه بزرگ

 

واژینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

این جراحی روشی برای تنگ کردن واژن در خانم هایی است که به دلایلی از جمله افزایش سن و زایمان های طبیعی مکرر دچار شلی و افتادگی واژن شده اند. بنابراین واژنوپلاستی باعث بازگشت زیبایی و اعتماد به نفس در خانم ها می شود.این روش  عموما در حالت بیهوشی عمومی انجام می شود و نسبتا زمان بر است و حدود یک تا دو ساعت زمان می برد. در این روش عضلات و بافت های واژن به هم نزدیک شده و پوست های شل و اضافی آن برداشته می شوند. در این روش بیمار تقریبا پس از یک هفته بهبودی کامل می یابد ولی بهتر از تا یک ماه مقاربت جنسی نداشته باشد.

 

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

مراقبت های پس از واژینوپلاستی از نکاتی است که بیمار باید به آن توجه کند تا بهترین نتیجه را از جراحی بگیرد. برخی از این مراقبت ها به شرح زیر هستند:

1-   بهتر است تا یک ماه پس از واژینوپلاستی مقاربت جنسی نداشته باشید.

2-   برای جلوگیری از عفونت واژن متخصص زنان ممکن است استفاده از آنتی بیوتیک را توصیه کند.

3-   در مواردی لازم است بیمار تا مدتی از ژل شستشوی واژن استفاده کند و از صابون در ناحیه تناسلی به هیچ وجه استفاده نکند.

 

علاوه بر واژینوپلاستی روش های دیگری هم برای زیبایی واژن استفاده می شوند که برخی از آنها عبارتند از:

1-   نهان سازی کلیتورال: در این روش بافتی که روی ناحیه کلیتوریس را می پوشاند برداشته شده و باعث  افزایش تحریک جنسی در این ناحیه می شود.

2-   لابیاپلاستی: این جراحی بر روی لب های بزرگ یا کوچک اطراف ناحیه تناسلی انجام می شود که باعث ایجاد تقارن بین آنها می شود.

 

 

شماره تماس  02188681047 – 88689871
آدرس مطب دکتر ساره : سعادت آباد – نبش خیابان 21 – ساختمان بهاران – واحد16

سایر خدمات دکتر ساره حیدری متخصص زنان در تهران عبارتند از:

جراحی زیبایی واژن

لابیاپلاستی

سفید کردن واژن

زایمان سزارین

زایمان طبیعی

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر ساره حیدری

جراح زیبایی زنان و متخصص زنان و زایمان | فارغ التحصیل از دانشگاه تهران | انجام کلیه اعمال مربوط به بارداری و جراحی زیبایی زنان شامل مراقبت های دوران بارداری، زایمان طبیعی، زایمان سزارین، جراحی زیبایی واژن شامل لابیاپلاستی، تنگ کردن واژن، سفید کردن واژن و ...

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button